Parke Görünümlü Seramik Modelleri

Parke Görünümlü Seramik Modelleri Ahşap görünümlü seramik modeller özellikle son yıllarda sıkça karşımıza çıkmaya başladı.

Parke görünümlü seramik modellerini evlerinde, ofislerinde ve hatta dış mekanlarda parke görünümüne kavuşmaktan korkanlar, ancak parke kaplamanın zorluğu ve parkenin çok dayanıklı bir malzeme olmaması nedeniyle parke görünümlü seramik modellere yöneldiler. Parke seramik çeşitleri birçok farklı tasarıma sahip olabilir.

Parke Görünümlü Seramik Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Parke tipi seramikler en çok tercih edilen seramik karo çeşitleri arasındadır. Salonlarınızda, balkonlarınızda ve hatta bahçelerinizde bile kullanıma çok uygundur. Ahşap parke modelleri genellikle su geçirmez olarak pazarlansa da hiçbir zaman seramik kadar dayanıklı olamayacaklardır. Seramikler, kil ve minerallerden, özel karışımlı topraktan binlerce derece fırınlarda pişirilerek üretilir. Bu pişirme işlemi sonucunda suya ve toza karşı inanılmaz dayanıklılık sağlanır. Ayrıca seramik yüzeyde kullanılan seramik sır olarak da bilinen kimyasal işlem sonucunda, sırlı yüzeyi ile dayanıklılığı inanılmaz seviyelere ulaşmaktadır. Seramik parke modelleri günümüzde neredeyse lamine ahşap parke modelleri kadar çoktur. Neden ahşap parke değil? Neden parke görünümlü seramik seçmelisiniz?

Ahşap parke, günümüzde her türlü iç mekanda karşımıza çıkan ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Bu ahşap parkeler, bir zamanlar canlılığı olan ağaçlardan yapılan ürünlerdir. Bu ağaçlar çeşitli işlemlerden geçirilerek evlerimizde kullanıma hazırlanır. Ancak bir ahşap malzeme birçok teknik işleme tabi tutulsa dahi sıvılarla temasından dolayı çizilmeye ve aşınmaya karşı direncini kaybedebilir. Bu nedenle özellikle balkon, bahçe veya ofis girişleri gibi dış mekanlarda parke yerine parke görünümlü seramik tercih edilir.

Parke benzeri seramik kullanarak istediğiniz ahşap görünümüne kavuşabilirsiniz.

Ahşap parkeler zamanla yıpranacaktır. Yenileme süreci de oldukça pahalıdır.

Seramik kullanımı çok kolaydır. Seramik uygulaması sonrası zarar gören seramikler kolaylıkla yenileri ile değiştirilebilir.

Ahşap görünümlü seramik modeller oldukça farklı ve şık tasarımlara sahiptir. Asla gerçek ahşap zeminler aramayacaksınız. Seramik parke modelleri günümüzde neredeyse lamine ahşap parke modelleri kadar çoktur.

Bu dört neden tek başına parke tipi ahşap seramik modelleri aramak için yeterli olmalıdır.

Yanıtla