Tül Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Tül perdeleri yıkayarak temizlemek istiyorsanız ilk önce tülü kornişten yavaş bir şekilde çıkartmanız gerekir. Ayaklı bir merdiven yardımıyla tavana uzanacaksanız, merdivenin sabitlendiğinden emin olun ve perde temizliği için ilk önce güvenliğinizi sağlayın.

Lekeleri normal yıkama ile çıkartamayabilirsiniz. Bu sebeple, işinizi garantiye alarak lekeye yıkama öncesinde ufak müdahalelerde bulunun. Perde temizliği için kullanabileceğiniz bazı ürünler bu noktada işinize yarayabilir. Yıkayacağınız perdenin yıkama talimatlarını da mutlaka okuyun.

Çamaşır makinesinde perde yıkayacağınız zaman makinenizin en hassas programını ve düşük sıcaklığını seçin. Tüllerin zarar görmemesi için özel deterjan kullanmanız da gerekebilir. Deterjanın kalitesi ne kadar yüksek olursa, perdenizin de ömrü o kadar uzayacaktır.

tül-perde

Kurutma İşlemi Nasıl Yapılmalı?

Lekeleri çıkartmak için makinede yıkama işlemi yaptıktan sonra sıra kurulama işlemine gelir. Çamaşır kurutucusu olarak bir ürün kullandığınız zaman perde temizliği yaparken perdenize zarar verebilirsiniz. Bu sebeple, tül perdeyi geniş bir alana asarak havalandırıp, kendi kendine kurumasını sağlamalısınız. Tül perdelerin alt kısmına havlu veya bez sererek de zeminin ıslanmasını engelleyebilirsiniz.

Tül perde temizliğini çok sık yapmanıza gerek yoktur. Düzenli aralıklar ile perdenizin çok fazla kirlendiğini düşündüğünüz anlarda temizlik yapmanız daha güvenilir olacaktır. Böylelikle perdenizin ömrünü de uzun tutmuş olursunuz. https://www.perdesiparisi.com/tr adresinde yer alan perde temizliği ürünlerini de temizlik işlemi için tercih edebilirsiniz.

Yanıtla