Dengeli Beslenerek Daha Hızlı Kilo Verin

Kilo kaybı hızlı bir şekilde olmadığı zaman hayal kırıklığı yaşamayın ve azminizi sürdürün. Yemek alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz zaman da kilo verirsiniz. Yeme listenizi haftalık olarak belirleyip, yeme düzeninizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Market alışverişine çıkarken kesinlikle tok gitmeyi unutmayın.

yumurta ve avakado

yumurta ve avakado

Hayatınızı Düzene Koyun Hızlı Kilo Verin

İstem dışı beslenmenin önüne geçmek için kendinize hobiler edinin. Beyninizi kontrol altına aldığınız zaman açlık hissinin de önüne geçersiniz. Çok acıktığınızı hissettiğiniz zaman yudum yudum su içmeye çalışın. İradenizi kontrol altına almak için 1 dakika nefesinizi tutun ve diyet yaptığınızı hatırlayın.

Doğru seçimler yaparak zayıflayacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Acıkmadıysanız kesinlikle sofraya oturmayın. Sabah kalktığınız zaman ve gece yatarken su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Su metabolizmanızı çalıştırır. Yemek aralarında mutlaka yeşil çay ve zerdeçallı çay tüketin.

zayıflamak

zayıflamak

Ağır yemekleri öğlen yemeye çalışın. Akşamları ise salata ve çorba tüketmeli, sekizden sonra yemek yememelisiniz.

Diyet sırasında aç kalmamanız gerekir. Sağlıklı protein kaynaklarını olmadan kilo veremezsiniz. Açlık hissi yaşarsanız da kilo vermeniz zorlaşır. Akşam yemeklerinizde lifli gıdalara yer verin. Gece yatmadan önce zencefilli ve sütlü içecek tükettiğiniz zaman kısa sürede doygunluk hissine ulaşırsınız. Küçük atıştırmalıklardan ise kaçının. Her yeme düzeniniz arasında en az 4 saat bulunmalıdır. Atıştırmalıklar sizi zayıflatmaz. Ara öğünlerde ise kuru yemiş tüketmeye çalışın.

Yanıtla