Evinize Daha Fazla Mutluluk Getirecek Akıllı Fikirler

Ev; tüm insanların günlerinin büyük bölümünü geçirdikleri yerdir. Bu sebep ile ev içerisinde mtlu olmak insanların tüm hayatını da olumlu yönde etkileyecektir. İşten gelen insanların yorgunluklarını attığı yer evidir. Dinlenilen, yemek yenilen ve özellikle kış aylarında içinde daha çok vakit geçiririlen yer olan evlerin kişileri mutlu etmesi oldukça önemlidir. Peki, içerisinde mutlu olacağımız ev nasıl olmalıdır? Bazı akıllı tüyoları aşağıda bulabilirsiniz:

Renk Seçimini Akıllıca Yapın

Evinizde bulunan eşyalarda kullanacağınız renk seçimi evin havasını değiştirme konusunda oldukça etkilidir. Ev eşyalarında sıcak renklere yer vermeniz evinizde samimi bir hava yaratma da faydalı olacaktır. Sıcak renklerin başında; kırmızı, sarı, turuncu ve krem gibi renkler gelmektedir. Bu renkler evinizde sıcak ve samimi bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

Koltukların Rahat Olmasına Dikkat Edin

Evde huzur eşittir konfor demektir. Ev içinde en fazla kullanılan alanlardan birisi de hiç kuşkusuz ki oturma odasıdır. Bu sebep ile oturma odasında kullandığınız koltukların rahat olması büyük önem taşımaktadır. Zevkinizden ödün vermeden hem kullanışlı ve rahat hem de şık koltuk edinebilirsiniz. Böylece günlük hayatın stres ve yorgunluğunu rahat koltuğunuz da oturup televizyon seyrederek ya da kitap okuyarak geçirebilirsiniz.

Doğru Işıklar Tercih Edin sıcaklığı

Ev ışıklandırmasında kullandığınız renk sıcaklığı seçimi huzurlu bir ortamın en önemli kriterlerinden biridir. Kelvin olarak ölçülen renk sıcaklığından şu şekilde faydalanabilirsiniz. Ev eşyalarınız sıcak renklerden oluşuyor ise 2500-3300 sıcaklıktaki Kelvin LED lamba doğru tercih olacaktır. Ancak ev eşyalarınız soğuk renklerden oluşuyor ise 4000-4500 sıcaklıktaki Kelvin Led lamba daha doğru tercih olabilir. Sıcak ışığı daha fazla; oturma odası ve yatak odasında beyaz ışığı ise çalışma odası ya da banyo gibi alanlarda tercih edebilirsiniz.

Bitki Beslemeye Başlayın

Ev içerisinde 3- 5 tane canlı çiçek beslemekten kimseye zarar gelmez. Hatta yarar gelir. Evinize hoş bir hava katan bitkiler evinizdeki negatif enerjiyi alıp götürür. Görsel bir aksesuar olarak kullanabileceğiniz bitkileri evin çeşitli bölgelerine koyabilirsiniz. Merdiven ya da cam kenarları, ev köşeleri ya da duvara asarak evinizin havasını canlı tutabilirsiniz.

Yanıtla