Faralya Diye Bir Cennet

Ülkemizin her köşesi ayrı bir cennet ve bu muhteşem cenneti ömrümüz elverdiği müddetçe gezmek de hayatımıza anlam katan olgulardan.

Biz bu yazıda Faralya isimli bir cennetten bahsedeceğiz, hala gitmediyseniz şimdi gitmenin tam vakti. Tam olarak nerede derseniz Muğla ilinin Fethiye ilçesi sınırları içinde kalan bir yerleşke. Nitekim bu bölgede birçoğumuzun adını sıkça duyduğu Kelebekler Vadisi ve Kabak koyu da bulunuyor ki sırf bunlar için bile bölgeye gitmeye değer.

faralya otelleri

faralya otelleri

Ayrıca tarihin en eski medeniyetlerinden olan Roma ve Likya kalıntıları da bu bölgede. O zaman gelin neler yapılabilir bakalım.

İşte Yapılabilecekler

Kabak Koyuna gidin: Gittiğinizde yeryüzünde cenneti bizzati göreceksiniz. Öylesine güzel ve dinlendirici. Son derece huzur verici, çok özel bir ortam. Koya ister yürüyerek, ister yoldan geçen traktörlere otostop çekerek, ister taksi ile yani uyarınıza nasıl gelirse öyle gidebilirsiniz.

Likya Yolunda yürüyün: Bu da bu bölgeye gelmiş iken yaşanması gereken deneyimlerin başında geliyor. Bunu bir tür içsel bir yolculuk olarak bile ya da geçmişe ışınlanma gibi de düşünebilirsiniz ama gitmişken mutlaka yürüyün.

faralya

faralya

Konaklama:  Buraya kadar gelmiş iken bu bölgede bütçenize uyan bir konaklama tesisinde konaklayın. Bölgede her bütçeye uyan bir konaklama tesisi olduğunu belirtelim.

İlle de Kelebekler Vadisi:  ister yürüyüş ile ister Ölüdeniz’ den kalkan tekneler ile ama buralara kadar gelmiş iken Kelebekler Vadisi görülmeden dönülmez.

Ve son olarak Cennet Koyuna gitmeyi, bölgede yapılan yoga seanslarına katılmayı da unutmayın elbette.

Yanıtla