21 Gün Şekersiz Hayat İle Kilo Ver

Yapılan araştırmalar sonucu kişi 21 gün boyunca şeker yemez ise bünye buna alışıyor ve artık tatlı krizleri yaşanmamaya başlanıyor. Dolayısı ile sizlerde kilo vermek istiyorsanız ilk olarak şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız. İlk zamanlarda zorlanıyor olabilirsiniz ama günler geçtikçe özellikle de 21 gün dolduktan sonra artık canınızın tatlı istemediğine tanık olacaksınız. İşte o zaman diyet yapmak daha kolay ve zevkli olacak.

şekerin zararları

şekerin zararları

Meyveleri Sınırlı Tutun

Meyvelerin diyet zamanlarında çok sık tüketebileceği kanısı maalesef yanlış. Özellikle tatlı meyveler çok daha fazla şeker içermektedir. Bu sebeple günde bir porsiyon meyveden daha fazla yememelisiniz. Örneğin mandalina yiyecekseniz iki adet yemeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda meyve sularını da sınırlı hatta hiç içmemeniz gerekiyor. Özellikle sıka meyve suları çok saf ve masum gibi duruyor olsa da aslında bir bardak meyve suyu için ortalama 6 portakalı yemiş gibi oluyorsunuz. Bu da elbette fazla şeker alımı ve kalori alımını meydana getiriyor.

meyve sınırı

meyve sınırı

Tüm bunlara bir de akşam 7’den sonra yemek yememeyi eklerseniz kilo verişiniz oldukça hızlı olacaktır. İlk zamanlarda bu da sizi zorluyor olabilir ama çok kısa bir süre artık alışıyor olacak ve canınız çekse bile yemeğe eliniz gitmiyor olacak. Birkaç fedakarlık yaparak istediğiniz kiloya ulaşmak hiç zor olmayacak. Üstelik yarın değil hemen şimdi başlayarak zaman kaybetmeyin deriz.

Yanıtla