Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma dediğimiz uygulamayı kısaca anlatmak gerekirse diş beyazlatma jelleri ile dişlerin üzerindeki gözenekli mine yapısında meydana gelen organik, renkli ve inorganik maddelerin ortadan kaldırılması işlemidir. Modern toplumlarda dış görünüş oldukça önemli durumdadır. Dişlerde meydana gelmiş renk ve şekil bozuklukları yalnızca psikolojik açıdan değil sosyal açıdan da kişiye sıkıntı yaratır. Diş hekimliğinde gelişen yeni yöntemler sayesinde pek çok renk ve şekil bozukluğu tedavi edilebilmektedir. Ekonomik ve zahmetsiz olması nedeniyle dişlerin beyazlatılması yani bleaching işlemi tercih sebebi olmakta ve dünyanın her yerinde sıklıkla yaptırılmaktadır.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yani bleachingişlemi iki şekilde uygulanabilmektedir. Muayenehane içerisinde hemen hemen 1 saat içinde gerçekleştirilen PowerBlaeching dediğimiz işlem beyazlatıcı jel ve ışıktan meydana gelmektedir. Kısa bir süre içerisinde 3-4 ton renk açılabilir. Bu işlem oldukça hızlı, güvenli şekilde gerçekleştirilmektedir.

Home bleaching dediğimiz evde diş beyazlatma yöntemi ise ağızdan alınacak basit bir ölçü ile kişiye özel plastik ağızlıkların içine jellerin konulması sayesinde uygulanır. Ortalama 5-7 günlük bir zaman zarfında istenen beyazlık elde edilebilir. Bu aparat günde 4 ila 8 saat takılmalıdır. Bu süreç renk ya da jele bağlı olarak değişebilmektedir.Bu pratik yöntemler ile kişiler hayallerindeki beyaz dişlere sahip oluyorlar. Oldukça ekonomik olan bu yöntemler herhangi bir rahatsızlık vermeden gerçekleştirilir.

Yanıtla