Ev Taşımada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yaşanılan mekan ile ilgili yapılacak değişimle mekanın insan ile arasındaki etkileşimi yok olur ve başka bir eve ısınma süreci başlar. İşin psikolojik kısmı kolayca göz ardı edilebilecek olsa da maddi problemleri ön görmek ve buna uygun bir şekilde birikim yapmak git gide büyüyen parasal açıkların oluşmasına engel olur. Taşınmaya hazırlanırken ev eşyalarını mümkün olduğu kadar oda oda ayırarak kolilemek ve oda isimlerini kolilerin üzerine yazmak sistematik bir şekilde taşınmaya yardım eder.

ev taşıma

ev taşıma

Taşınıldığına pişman olunmaması için ev hakkında tüm ince detayları öğrenmek ve ona göre gidişatı belirlemek gerekir. Su ve elektrik gibi tesisatların hepsinin aktif ve sorunsuz olduğuna emin olunmalıdır.

Düşük Maliyetli Taşınma İçin Neler Yapılmalıdır?

Taşınma maliyetinin düşük olması için ilk adım piyasa araştırması yapmak olmalıdır. Elbette çok düşük fiyatlar size sunulduğunda hizmetin de o denli ucuz olacağı, eşyaların tahrip olma riski taşıyabileceği unutulmamalıdır.

ev taşımak

ev taşımak

Hem düşük maliyetli hem de sorunsuz bir taşınma için işlerin birçoğunu taşınan kişilerin yapması gerekebilir. Kırılma riski olan, maddi ve/veya manevi değeri olan eşyaların ev sahibi tarafından paketlenmesi, büyük elektronik eşyaların taşınırken zarar görmemesi için kendi kutularında taşınması ya da atılmaya müsait olan çarşaf gibi nispeten yumuşak kumaşlarla sarmalanması hiçbir eşyanın zarar görmesine izin vermez. Son olarak taşınan koli, bavul gibi grupları evden çıkarken ve yeni eve girerken saymak, ciddi bir kayıp yaşamanın da önüne geçer.

Yanıtla