Güneş Kremi Evde Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelişi ile beraber tatile gidecek olanların ilk olarak satın aldıkları güneş kremleridir. Her ne kadar tatil planı içinde satın alınsa da güneş kremlerinin aslında her mevsim düzenli olarak kullanılarak güneşin zararlı etkilerine karşı korunmanın sağlanması gerekir.

Güneş kremi alımını yaparak çeşitli kimyasal içeriklere sahip olan bu kremlere dünya para vermek yerine kendi güneş kreminizi evinizde yaparak tüm tatili değil tüm hayatınız boyunca her daim kullanacağınız ürüne sahip olmanın da avantajını yaşayabilirsiniz.

Güneş Kremi Yapımında Kullanılan Malzemeler

Güneş kremini evde kendiniz hazırlayarak hem ciddi bir maddi kazanç elde ederken hem de her daim elinizin altında olan ve bitimi ile anında yapabileceğiniz güvenli ve doğal bir kreme yer açabilirsiniz.

Güneş kreminin yapımında kullanılacak olan malzemelerin başında Hindistan cevizi yağı ve karite yağıdır. Yarım su bardağı ölçülerde bu iki yağı kullanmanın yanı sıra faktör koruması için ise çinko oksit içeren krem kullanabilirsiniz. Çinko oksit içerek kremden bir kaşık kullanmanız on faktör koruma sağlarken isteğinize göre bunu ayarlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra kayısı, lavanta ya da okaliptüs yağlarından herhangi birini beş illa on damla arasında kullanarak hem hoş koku hem de nemlendirme etkisinde de artışa etki edebilirsiniz.

Benmari usulü eritilen ana yağ yarışımlarına eklenen diğer içerikler sonrası güneş sütü gibi bir kıvam elde edeceksiniz.

Yanıtla