Havuç ve Süt ile Cildiniz Gençleşsin!

Cildinizi daha parlak ve canlı göstermek için pahalı kremler kullanmanıza gerek yok. Evde doğal hazırlayacağınız mucizevi karışımlarla cilt yapınızı güçlendirir ve kırışıklıklarla mücadele edersiniz. Kir, genetik faktörler, lekeler, düzenli bakım yapmama cildin erken yaşlanmasına neden olur. Sağlıklı cildin temeli düzenli bakım ve beslenme programıdır.

Havuç

Havuç

Havuç ve Süt ile Mermer gibi Cilde Sahip Olun

Havuç ve süt sizi hem içten hem de dıştan besler. Parlak bir yüze sahip olursunuz. Havuç, C vitamini açısından yüksek olduğu için derideki hücreleri besler. Sivilce ve güneş lekelerini de yok eder. Siyah noktaları azaltacağı için cildin daha temiz görünmesini sağlar. Cilt hücrelerini yeniler ve kolajen üretimini hızlandırır.

Cildi nemlendirdiği için cildiniz her zaman genç görünür. Havuç ve süt karışımı doğal güneş koruyucudur. Güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korur. Küçük yaraları, tahriş ve kaşıntıları da yok eder. Havuç ve süt karışımı ile yüzdeki istenmeyen tüylerden de kurtulursunuz. Havuç ve süt karışımına bir çay kaşığı zerdeçal ekleyin ve yüzünüzde 20 dakika bekletin. Tüyler zamanla kaybolur.

süt

süt

Havuç ve süt karışımının hazırlanması da oldukça kolaydır. Blender içine 1 havuç ve yarım çay bardağı yağlı süt ekleyin. Süt doğal olursa daha besleyici olur. Havuç ve sütü blendar’da çekin. 20 dakika bekleyin ve maden suyu ile cildinizi silin. Karışım sonrası cildinize uygun krem ile cildinizi nemlendirin.

Yanıtla