Imdb Oranı En Yüksek Filmler

Dünya çapında en büyük film veri tabanı IMDb’ dir. Film severlerin vazgeçilmezidir. IMDB, açılımı ‘Internet Movie Database’ demektir. Bir film izlemeden veyahut kararımızı vermeden önce hemen o filmin IMDb kullanıcılarının verdikleri puanlara bakarız. Puanların yüksekliğine göre o filmi izlemeye karar veririz. Yüksek puanlı filmler her zaman daha fazla dikkatimizi çeker. Çok fazla merak edilen IMDb puanı yüksek filmleri inceleyelim.

THE GODFATHER/ BABA(1972)

IMDb puanı: 9. 2

Türü: Dram, polisiye

Konusu: Baba, 50’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı öyküsünü konu alıyor. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u artık işleri yönetemeyecek duruma düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçer. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri değiştirmeye başlar.

THE SHAWSHANK REDEMPTİON/ ESARETİN BEDELİ(1994)

IMDb puanı: 9. 3

Türü: Dram

Konusu: İş hayatındaki başarısını evliliğine yansıtamayan Andy, eşi tarafından aldatılmaktadır. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Masumiyeti kanıtlanmasına rağmen suçsuz şekilde 20 yıl hapis yatar. Red isimli arkadaşıyla çıkış yolu aramaya başlar.

THE DARK KNİGHT/KARA ŞÖVALYE(2008)

IMDb puanı: 9. 0

Türü: Dram, Aksiyon

Konusu: Kara Şövalye, halk için büyük bir tehdit oluşturan Joker’in ortaya çıkması ile kaosa dönen Gotham Sokakları’nın yeniden kurtarıcılığını üstlenen Batman’in hikayesini konu edinir.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: KRALIN DÖNÜŞÜ(2003)

IMDb puanı: 8. 9

Türü: Fantastik, Aksiyon, Macera

Konusu: Tek Yüzük’ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediyor. Sauron’un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve onun can dostu Sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde, korkunç Mordor’a adım adım yaklaşmaktadırlar.

SCHİNDLER’S LİST/SCHİNDLER’İN LİSTESİ(1993)

IMDb puanı: 8. 9

Türü: Biyografi, Tarih, Dram

Konusu: Schindler, Alman bir iş adamıdır. II. Dünya Savaşı sırasında askeriye için ürünler üreten bir fabrikaya sahip olan Schindler, birçok Yahudi işçi çalıştırmaktadır. İlerleyen zamanlarda Naziler tarafından Yahudiler’e uygulanan eziyeti içine sindiremeyen Schindler, onları kurtarmak için bir arayışa girecektir.

PULP FİCTİON/UCUZ ROMAN(1994)

IMDb puanı: 8. 9

Türü: Dram, Polisiye

Konusu: Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen birbirine aşık bir çift küçük soyguncudur. Öte yandan, iki gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekar genci vurmaya giderler.

Yanıtla