Karıştırılmaması Gerek Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Bayanların temizlik tutkusu bir yana daha derinlemesine temizlik yapmak ve mikroplardan ya da oluşan lekelerden kısa zamanda kurtulmak için bazı temizlik ürünlerini karıştırdıklarını biliyoruz. Genel olarak söylemek gerekir ise hiçbir temizlik ürününün birbiri ile karıştırılması önerilmez. Her temizlik maddesinin içeriği birbirinden farklı olup iki temizlik maddesini karıştırarak kullanmak sakıncalı durumlara yol açarken aynı zamanda zehirlenmenize de sebep olabilir. Bunun yanı sıra uzun vadede ciddi hastalıklara yakalanmanıza da sebep olabiliyor. Peki, özelikle hangi temizlik ürünlerini karıştırmak oldukça sakınca yaratıyor?

temizlik ürünleri

temizlik ürünleri

Çamaşır Suyu ve Sirke

Çamaşır suyu ve sirke karışımını bayanlar genellikle evde yer temizliğinde ya da camların temizliğinde kullanabiliyorlar. Fakat bu iki karışım son derece sakıncalıdır. Çamaşır suyunun asidik bir başka madde ile karıştırılması durumunda kimyasal göz yanığına sebep olmasının yanı sıra akciğerde hasara sebep olabilecek olan zehirlenmeye de sebep olabilir.

temizlik

temizlik

Çamaşır Suyu ve Amonyak

Genellikle banyo ve tuvaletlerin temizliğinde tercih edilen bu ikili ise sağlık için oldukça büyük tehlikelere sebep olabiliyor. Solunum sisteminde ciddi sıkıntıya yol açabilecek olan bu kili aynı zamanda akciğerinde hasar almasına sebep olabilir. Ayrıca bu ikili tehlikeli bir patlayıcı olarak da karşımıza çıkıyor.

Çamaşır Suyu ve Alkol

Son derece tehlikeli olan bu ikilinin bir araya gelmesi ciddi sağlık sorunları ve zehirlenmenin yanı sıra ölüme de sebep olabilir.

Yanıtla