Koltuk Nasıl Temizlenir?

Salonların kahramanları arasında yer alan koltuk takımları bir mekanın olmazsa olmaz mobilyaları arasında yer almaktadır. İnsanların dekorasyon stilini ön plana çıkartabilmesini sağlayan koltuk takımları yoğun bir şekilde kullanılan mobilyalar oldukları için kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde kirlenebilirler. Koltuk temizlerken dikkat edebileceğiniz bazı detaylar sayesinde zamandan tasarruf ederek temizliğinizi doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrik Süpürgesi

Koltukların geniş kısımlarını elektrik süpürgesi ile süpürdüğünüz zaman derin temizlik işlemine başlamadan önce yüzeyde yer alan kiri toplamış olursunuz. Koltuklar için kullanacağınız süpürgenin ucunun ise özel olması gerektiğini ve başka yerlerde kullanılmaması gerektiğini unutmayın.

Sert Kıllı Fırçalar

Ağır lekelenmiş ya da tozlanmış olan koltuk takımları söz konusu olduğu zaman bu lekeleri ve tozu temizleyebilmek için sert kıllı fırçalardan yardım alabilirsiniz. Kuvvetli bir şekilde fırçayı koltuğa sürterek temizliği yapabilirsiniz. Ancak sertliğin kumaşa zarar vermemesine dikkat etmelisiniz.

Özel Aparatlar

Bazı özel firmalar evinde evcil hayvan bulunan kişiler için özel kaplama ürünleri üretmektedir. Elektrik süpürgeleri bazı durumlarda evcil hayvanların tüylerini tam olarak almayabilir. Hayvan tüylerini kolay bir şekilde toparlayabilmek için yapışkanlık özel rulo aparatlarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Seçim yaparken koltuğunuzun malzemelerine uygun davranmayı ise unutmayın.

Bu detaylar dışında hafif nemli bir bez ile de fazla bastırmadan koltuğunuzu temizleyebilir ya da koltuk yıkama işlemini yapan profesyonel firmalardan destek alabilirsiniz.

Yanıtla