Sonbaharda Gidilebilecek Olan Yurtdışı Kentleri

Bazı kentlerin kışa girerken halleri çok daha bir güzeldir. Ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da böylesi kentler var. Siz de bu sonbaharın son demlerini yaşadığımız günlerde kısa bir kaçamak yapıp, yurt dışına gitmek istiyorsanız özellikle listemizde yer alan kentleri düşünmenizde fayda var. Çünkü bu kentlere sonbahar ve kışın ilk günleri bir başka yakışıyor.

İşte O Kentler

Yazımızın ilk başında çok tanıdık ve hemen herkesin bu listede olabileceğini tahmin ettiği Prag şehri geliyor. Kentin dokusuna, gotik mimarisine, sanat kokan sokaklarına ve kendisine has ağaçlarına sonbahar bir başka yakışıyor. Her mevsimde gidilebilir ama sanki sonbaharda yaprakların tüm renklerini görmek için ideal.

Peki, Viyana o da aklınıza geliyor değil mi? Mozart deyince akla gelen kent olan Viyana yapısını ve dokusunu kaybetmeyen kentler arasında ilk sıralarda. Hem sanat ile iç içe günler geçirebilir, hem de kışa geçişi büyük bir zevkle izleyebilirsiniz.

Şimdi biraz da Belçika’ya uzanalım ve kendinizi ortaçağda hissetmenizi sağlayacak Brugge kentinden bahsedelim. Kent bu mevsimde olabildiğine dingin ve görülmek için son derece ideal.

Eğer aşıksanız, şanson dinlemek, bir de Coco Chanel moda evini görmek istiyorsanız o zaman adres elbette Paris. Gelmişken bütçeniz elverir ise Michelin yıldızlı restoranlara da uğramayı unutmayın.

Bu yazıdaki son kent elbette Budapeşte. Adına filmler de yapılan kent Tuna nehri kenarında yürümek ve köprüler üzerinde gezmek isteyenler için.

Yanıtla