Dekorasyonda Eski Taşlarla Ortama Şıklık ve Samimiyet Katın

Son birkaç yıl içerisinde mimarların da sıkça başvurduğu eski taşlı duvarlar normalde sokak duvarlarında ya da dış cephelerde görmeye alıştığımız bir malzemeyken iç dekorasyonda da kendi cazibesini tekrar tekrar ortaya çıkartmayı başarıyor. Özellikle stüdyo dairelerde, yüksek tavanlı ve/veya müstakil evlerde şık kullanım örneklerine rastlansa da yalnızca yaşam alanı olan iç cephelerde değil işletmelerde de samimi bir ortam için sıkça rastlanır oldu.

taşla dekor

taşla dekor

Sadeliği ve taş evlerdeki sıcaklığı, samimiyeti yansıtan bu dekoratif taşları birçok farklı renkte temin etmek mümkün. En sık kullanılan renkleri gri, kahve tonları olsa da siyah, beyaz, sarı, kiremit tonları da oldukça yaygındır. Eski taşlara benzer dekoratif ürünlerde sıkça rastlanan uzun süreli kullanım sonucu rengi solgunluğu ve aşınma gibi sorunları düşündürtmeyecek dayanıklılığa da sahiptirler.

Eski Taşları Dekorasyonda Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyonda ideal bir görünüm için kusursuz bir planlama gerekir. Kullanılacak her malzemenin ve her eşyanın renginin özenle seçilmesi önemlidir. Dolayısıyla duvarlarda kullanılması planlanan eski taşlarda zemin rengi, kullanılacak eşyaların renkleri ve ortama kazandırılması hedeflenen ambiyansa da önem verilmelidir.

taş kaplama

taş kaplama

Örneğin eşyalarda daha metalik tonlar gibi çağdaş renkler kullanılacak ve samimi bir ortam yaratılacaksa beyaz taşlara öncelik vermek gerekirken, aynı tonlarla keskin bir imaj isteniyorsa siyah taşlar daha ideal olur. eğer siyah taşlı bir ortamda sıcak bir ortam isteniyorsa küllü renklerden, kahve, yeşil, kiremit tonlarında eşyalar kullanılabilir.

Yanıtla