Öğrenci Evlerine Dekorasyon Önerileri

Büyüdük ve sonunda üniversiteli olduk, ailemizden uzak kendi düzenimizi kuruyoruz ama evimizi nasıl dekora edeceğiz derseniz, işte öğrenci evleri için temel dekorasyon önerileri ama elbette karar sizin.

Duvarınız

Duvarlarınızı renk renk boyayabilirsiniz ama bunun yanında duvarları poster ile süsleyebilir, kendi fotoğraflarınızı kolaj haline getirerek son derece sıra dışı bir hale getirebilirsiniz. Eğer öğrenci evi olduğu için duvarları boyamanız yasak ise yine de boya kullanmadan da bir odanın duvarlarını ilgi çekici bir hale getirmek mümkün.

ev

ev

Eğer bütün bir duvarın rengini değiştirmek istiyorsanız duvarı kumaş ile kaplamayı düşünebilirsiniz. Burada kumaş seçerken de gönlünüze göre Jean, kanvas, keten gibi kumaşları seçebilir, hatta üzerlerine istediğiniz gibi desenler yaparak, hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

Yatağınız

Yatak elbette son derece önemli.  Ergonomik tasarımlı, altı dolap olabilen bir yatak seçebilir, renkli, çiçekli nevresim takımları kullanabilirsiniz. Bazalı olarak alacağınız yataklar sizin kullanmadığınız eşyaları ortadan kaldırmanızı ve dağınıklığınızı görünmez kılacağı ise net bir gerçektir.

öğrenci evi

öğrenci evi

Aydınlatma

Aydınlatma olayı size kalmış durumda, hayal gücünüzü kullanarak, evinizin de bir öğrenci olduğunu düşünerek kafanıza göre takılabilirsiniz. Eğer eviniz karanlık ise aynalardan yararlanabilirsiniz ama ne durumda olursa olsun, çalışma masanıza mutlaka bir çalışma lambası koymalısınız.

Püf Noktası

Odanızı dekore ederken aklınızda bulunması gereken en önemli nokta ise kendi stilinizi odanıza yansıtmanızdır. Hayatınızın en güzel yılları olduğunu, en özgür dönemleriniz olduğunu unutmayın ve ona göre de tadını çıkarın, kıymetini bilin.

Yanıtla