Ev Dekorasyonunda Yenilirler

Ev dekorasyonunda değişiklik arayan insanların yaygın olarak yaptırdıkları dekorasyon yeniliklerin birisi de duvar kağıdı yaptırmak olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte duvar kağıdının da sayısız yenilik görülür. Bir evin en önemli görsel evin duvar alanlarıdır. Ev tasarımında duvarlarda yer alan tablolar ya da yaptırtacağınız duvar kağıtları farklı bir görüntü sunar.

dekorasyon

dekorasyon

Günümüzde duvar kağıdı satan mağazalarda ya da online alışveriş sitelerinde her tarza uygun duvar kağıdı bulunur. Modern yaşamda tercih edilen duvar kağıtları üç boyutlu kağıt olduğu gibi kadife modellerde dikkat çeken duvar kağıtları modellerinden olmuştur. Duvar kağıdının uygulanması için öncelikli olarak duvar zeminin düz ve pürüzsüz olması gerekir.

Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Uygulaması çok kolay olan duvar kağıtlarının bazı modellerinin silinebilir özellikli olanları vardır. Her zevke uygun duvar kağıtlarının yer aldığı ülkemizde duvar kağıdının silinebiliyor ya da boyanabiliyor olmasına dikkat edin. Odanızın güneş alma durumuna, aydınlatmasına ve tavan yüksekliğine göre renk ve desen belirlemelisiniz. Salon alanlarında en çok tercih edilen duvar kağıdı çeşitli çiçekli duvar kağıtları olmuştur.

dekorasyon fikirleri

dekorasyon fikirleri

Çiçek baskılı duvar kağıtları mekana efeminen bir hava verdiği için genelde kiler şeklindeki yerlerde kullanılır. Taş desenli duvar kağıtları ise son dönemlerde en çok ilgi gören duvar kağıdı modelleri olmuş olup, estetik görüntü sağlar. Uygulaması çok kolay olan duvar kağıdı evin her alanına uygulandığı gibi farklı görüntüsü ile dikkat çekmiştir.

Yanıtla