Eski Kavanozları Değerlendirme Yöntemleri

Evimize yaptığımız alışverişlerimizde birçok farklı eşyayı satın alırken cam kavanozlara yer verebiliyor. Farklı ebatlarda ve şekillerde olan cam kavanozları geri dönüşüm aracı olarak kullanarak değişik alanlarda kullanabilirsiniz.

evde bitki

Eski kavanozlarınızı dekorasyon ürünü olarak kullanmanın yanı sıra hem dekoratif hem de ihtiyaca hitap eden birçok farklı uygulama alanlarının yaratılması mümkün. Evde olduğumuz şu günlerde eski kavanozlarınızı değerlendirerek size muhteşem içerikleri yaratabilirsiniz.

Eski Kavanozlardan Kalemlik Yapımı

Eski aynı ebatta olan ya da büyükten küçüğe doğru sıralayabileceğiniz kavanozları dilediğiniz renkler ile boyayarak kalemlik olarak kullanabilirsiniz. Sadece kalemlik değil aynı zamanda makyaj malzemelerinizi de koymak için bu uygulamadan yararlanmanız mümkün.

Eski Kavanozlarda Saksı Yapımı

Eski kavanozlarınızı boyamanın yanı sıra danteller ya da gipürler ile süsleyerek şık saksılara dönüştürebilirsiniz. Özellikle sukulent ve kaktüsleriniz bu saksılarda son derece hoş duracaktır.

Eski Kavanozlardan Vazo Yapımı

Eski kavanozlarınızın geri dönüşümünde sadece saksı yapımı değil aynı zamanda vazo olarak da değerlendirmeniz mümkün. Boyamanın yanı sıra renkli taşlar ya da deniz kabuzlarını da cam kavanoza silikon ile yapıştırarak şık vazonuzu yaratmanız mümkün.

Eski Kavanozlardan Mumluk Yapımı

Eski kavanozlarınız ile şık mumluklar yapabilirsiniz. Evinizin yanı sıra özellikle bahçe ya da balkonunuzda kullanabileceğiniz mumluklar için jüt ip kullanıma yer vererek süsleme yaparken ayrıca silikon ile yapıştırarak askılıkta yaparak istediğiniz yere takabilirsiniz.

Yanıtla