İmplant Üstü Protezler

Ağız içerisinde tek diş eksikliği sorunu yaşayan kişiler için uygulanan tedavilerden biri implant tedavileridir. Üstelik tedavi detayları www.dentaliva.com/implant-ustu-protezler üzerinden tüm hastalara anlatılmaktadır. Diş etinin normal sağlığına kavuşması için implant tedavileri yapılmaktadır. Sabit protez bu alanda en başarılı işlemlerden biridir.

Dentaliva tarafından yapılan işlemler implantlar üzerinde özel ölçü alınarak üretilen protezler takılarak tamamlanmaktadır. Çene kemiğindeki vida üzerine yerleştirilen bu implant üstü protezler son derece başarılı bir çalışmadır. Estetik diş görünümü oluşturan protez dişler ile hem sabit protezler hem hareketli protezler hastaya uygun şekilde seçilmektedir. Doğal diş için ağız yapısına ve dişlerin ölçülerine uygun şekilde yeni protezler üretilmektedir.

Ağız ve diş sağlığı alanında uzman diş hekimleri Dentaliva kalitesini uyguladığı teknik yöntemler ile göstermektedir. Diş eksikliği yaşayan herkes bu farklı protez çeşitlerinden yararlanmaktadır. Dişlerin estetik görünümüne geri kazanması protezlerin avantajları arasında yer alır. İmplant diş tedavisinin en önemli aşamalarından biri olarak bilinir.

Uzun Süre Dayanıklılık Gösteren Diş Protezleri

Uzun süre dayanıklılık gösteren bu protezler ağız içerisinde diş eksikliğini gidererek daha sağlıklı bir diş görünümü sunar. Aynı zamanda hastanın ağız ve diş yapısına uygun şekilde diş protezleri tasarlanmaktadır. Dentaliva kalitesinde hazırlanan bu protezler sabit ve hareketli olacak şekilde çeşitlendirilmektedir.

Her birinin görev ve özellikleri değişkenlik göstermektedir. Uzun yıllar kullanıma uygun şekilde tasarlanan protezler yüksek kalitede malzeme kullanımı ile üretilmektedir. Buna bağlı olarak eksik ya da sorunlu olan dişleri yenilemek çok daha avantajlı hale gelmektedir.

İmplant Üstü Sabit Protez Uygulamaları ve Faydaları

Dentaliva diş hekimi tarafından hazırlanan tedavi aşamaları sabit protez çalışmaları ile daha faydalı hale gelmektedir. Yapılan bu diş protezleri implant üzerine monte edilmektedir. Ağız içerisinde tamamen doğal diş görünümü sunmaktadır. Aynı zamanda bu diş protezleri yemek yeme ve konuşma problemlerini de tamamen ortadan kaldırmaktadır.

İmplant tedavisinden fayda görmek isteyenler tedavi bitimi ile hijyene özen göstermektedir. Çene kemik yapısının implant ile uyumlu olması uzun yıllar kullanımı sağlar. Aynı zamanda dişi olmayan pek çok hasta bu protezi tercih etmektedir.

İmplant Üstü Protezin Avantajları Nelerdir?

Diş implantlarında birden fazla avantaj ve fayda yer almaktadır. Protezlerin her biri dayanıklılığı desteklemektedir. Aynı zamanda konfor içerisinde yemek yemek ve konuşmak isteyen kişiler için rahatlık sunar. Uzun ömürlü bir dayanıklılık oluşturması hastaların https://www.dentaliva.com/implant-ustu-protezler sayfasını tercih etme nedenleri arasında yer almaktadır.

Buna ek olarak diş implant türlerinin her biri için uzun ömürlü kullanım sağlayan özel protezler tasarlanmaktadır. İmplant üstü protezler estetik görünüm sunar. Bu şekilde ağız içi estetik gülüş tasarımı kişiye uygun şekilde kazandırılır.

İmplant Üstü Protez Yapım Aşamaları Nelerdir?

İmplant üstü protez yapım aşamaları için ilk olarak muayene yapılır. Daha sonra ağız içi ölçüleri alınır. İmplant için dişin eksik olduğu yer tespiti ve vida yerleştirme işlemleri uygulanır. Kök yerine geçen bu implantlar üzerine gelen protez diş ile beraber desteklenmektedir. Aynı şekilde çene kemiği üzerinde sabit ve uzun ömürlü bir kök görevi üstlenmektedir. Bu aşamaların tamamlanması ile beraber hasta sosyal hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

İmplant Üstü Protezlerin Bakım ve Hijyeni Nasıl Sağlanmalıdır?

İmplant üstü protezlerin her biri için bakım ve hijyen adımlarına uyulmalıdır. Bunun için düzenli fırçalama, doğru fırçalama teknikleri, ip ve ağız bakım suyu kullanımı tavsiye edilir. Aynı şekilde düzenli kontrol ile beraber daha uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam eder.

Yanıtla