Kahvaltı Yaparken Dikkat Edilecekler

Sağlıklı bir güne başlamak için sabah kahvaltısı yapmak elbette şart. Hem daha dengeli beslenmek hem kilonuzu muhafaza etmek hem de doğru enerjiyi almak için sabah kahvaltısını doğru adımlar ile yaparsanız vücudunuzun gereksinimi dinlemiş ve ona göre cevap vermiş olursunuz.

kahvaltı

kahvaltı

Kahvaltınızı Sindire Sindire Yapınız

Kahvaltı yapılırken en büyük hatalardan biri hızlı kahvaltı yapmaktır. Bu sebeple hafta içi daha sık ve çabuk acıkırken Pazar günüm yayıla yayıla yaptığınız kahvaltı sonrası kolay kolay acıkmazsınız.

Yavaş Yavaş Yiyiniz

Yavaş yavaş yiyip saatlerce yiyin demiyoruz elbette ama her yediğinizi iyice çiğneyiniz ve zamana yayarak yemeye devam ediniz. Bu sayede hem midenize birden yüklenmeyecek hem de daha keyifli bir kahvaltı yapmış olacaksınız.

kahvaltı yapmak

kahvaltı yapmak

Dengeli Bir Kahvaltı

Kahvaltınız tek bir besin üzerine asla olmamalı. Sadece yumurta ya da sadece peynir gibi tek besin ile kahvaltı yapmak yanlıştır. Haftalık ikişer periyodlar halinde kendinize kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Bir gün yumurta tercih ederken bir diğer gün ara verebilirsiniz. Bu sayede daha sağlıklı ve daha dengeli bir kahvaltı yapmış olursunuz.

Yanıtla