Kaçınılması Gereken 4 Anahtar Kelime Hatası

Kaçınılması gereken 4 anahtar kelime hatası arasında ilk olarak bir uyum gereklidir. Anahtar kelimelerde konuya uygun ve SEO uyumu olan noktalarda kullanılmalıdır. Anahtar kelime kullanmanın ilk hatası budur. Çünkü yazıların bazılarında anahtar kelime yazıyla uyuşmaz. Bu ise anahtar kelimenin herhangi bir özelliğinin olmadığını gösterir.

İkinci olarak bu anahtar kelimenin araştırılması gerekir. Eğer araştırmadan bir anahtar kelime yapılıyorsa, bu baştan savma bir anahtar kelime olacaktır. Bu yüzden ilk önce araştırma yapmak hangi anahtar kelimenin hangi yazının içerisinde geçeceğini bilmek gerekir. Başında, sonunda ve ortasında geçen anahtar kelimeler farklı anlamlara gelebilir. Google algoritması veya diğer arama motorlarının algoritmaları anahtar kelimenin nereye konulduğuna dair birçok veriye sahiptir. Bu da arama motorlarında çıkma olanağına arttıran yöntemlerden bir tanesidir.

Bilindik Anahtar Kelime Hatası

Kaçınılması gereken 4 anahtar kelime hatası olarak bilinen üçüncü hata, SERP özelliğini kullanmamaktadır. Bu özellik, üzerindeki anahtar kelimelerin değerini gösteren bir özelliktir. Yani Google arama motorunda aratılan anahtar kelimelerin aslında neye yönelik olduğunu belirler. Anahtar kelimeleri arasından seçmek veya yeni bir anahtar kelime üretmek tamamıyla yazı ile alakalı bir durumdur. Yazının içerisinde geçen her kelime anahtar kelimeyi oluşturacaktır. Eğer anahtar kelime iyiyse algoritmalarda da öne çıkma oranına artacaktır. Bu yüzden SERP kullanılmalıdır.

Anahtar Kelime Nedir ve Neden Dikkat Edilmeli

Anahtar kelime bir nevi ana konudur. Çünkü anahtar kelimenin içerisinde yazının tamamının özellikleri barınır. Eğer bir hikâye yazılıyorsa, anahtar kelime hikâyenin ana konusu ile alakalı olmalıdır. Örneğin Pamuk Prenses bir anahtar kelime olabilir ve bu hikâyenin pamuk prensese ait olduğu anlamına gelir.

Kaçınılması gereken 4 anahtar kelime hatasından sonuncusu “Long-Tail Keywords” olarak biliniyor. Bu hata genel olarak bir algoritmanın içerisinde bulunan anahtar kelimenin uzun yazılmasıdır. Anlamı ise aratılması güçlük olan anahtar kelimelerdir. Anahtar kelime denilen kısımda yazıya göre uzunluğu belirlenmelidir. Çok uzun veya çok kısa olmamalıdır. Zaten iki veya üç kelimenin üzerindeki anahtar kelimeleri bu isim verilir.

Yanıtla