Kepeğe Karşı Karbonat Kullanın

Saçlarda kepek oluşumu son derece sıkıntı yaratan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen bir durumdur. Özellikle koyu renk kıyafetlerde omuzlarınıza kar yağmış gibi duran görüntü son derece can sıkıcı olabiliyor. Aynı zamanda saçlarda da bakımsız ve kötü bir görüntüyü her gün yaşamamak için birtakım kozmetik ürünlerine yönelerek ayrıca masrafta yapabilirsiniz. Bu uygulama yöntemleri ile kepeklerinize çözüm bulmanız mümkün. Fakat bütçenize hiçbir zarar vermeden bir küçük uygulama kürü ile de kepeklere veda edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ürün elbette kullanım alanı oldukça geniş olan ürün karbonattır. Son derece doğal olan bu uygulama sayesinde hem saçlarınız yıpranmaz hem de sağlıklı ve canlı görünen saçlara kepeklerden kurtulmuş olarak sahip olabilirsiniz.

Kepekler İçin Karbonat Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç derisinde en sık karşılaşılan kepek sorununuza çözüm bulmak için karbonat mucizesinden yararlanabilir. Karbonat mucizesi saç derisinin ihtiyacı olan ph dengesine kavuşmasına yardımcı olur.

balyaj saç

Karbonat ile kepeklere veda etmek için öncelikle saçlarınızı ıslatın. Saç diplerinize bir yemek kaşığı karbonatı sürün. Birkaç dakika beklettikten sonra durulayın. Karbonat uygulamasına haftada bir kez yapmaya devam edin.  Aynı zamanda bir limon suyu içersinde 1 tatlı kaşığı karbonat ilave ederek de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.bu uygulamayı da aynı şekilde saç derisine uygulayıp sonrasında birkaç dakika beklettikten sonra durulamanız yeterlidir.

Yanıtla