Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır?

Mutfaklarınızdan sıkıldığınızda, yapabileceğiniz en iyi tasarım değişikliklerinden biri de mutfak dolaplarının boyanması olabilir… Mutfak dolapları, günümüzde birbirinden farklı türlerde boyanabilir çeşitliliğe sahip, günümüzde birçok modellerde değerlendirebileceğiniz tekniklerle birlikte boyama özelliğine sahiptir. Aralarında seçim yaparken de sıkıldığınız mutfağınıza ayrı bir hava katmak adına ister modern isterseniz de biraz daha nostalji boyama yapabilir, yaptırabilirsiniz…

Mutfak dolaplarınızın tamamında dolap kulpları bulunur. Bu tip aksesuarların dolaplardan söküldükten sonra boyama işlemine başlanması gerektiğini unutmayın. Böylece bu tip aksesuarlar, boyanmamış olur ve de mutfak dolaplarınızı çok daha rahat şekilde boyayabilirsiniz.

Mutfaklarda dolap kapakları, en çok kir ve lekelere sahip alanlardır. Bu nedenle boyaya başlamadan önce kulp söküldüğü gibi özel bir temizlik de önemlidir. Temiz mutfak dolabı yüzlerine yapılacak boya ile birlikte uzun süreli tertemiz bir kullanım sergilemek de mümkündür.

Mutfak dolaplarında tezgah, menteşe ve camların herhangi bir şekilde zarar görmesini önlemek için bant kullanabilirsiniz. Maske bantlarıyla beraber kolay şekilde boya esnasında bu menteşe gibi yerlerin zarar görmesini önler, boya bittikten sonra da basit şekilde çıkartabilirsiniz.

Mutfak Dolapları Boya Renk Seçimi

Eğer yepyeni bir renk seçmek istiyorsanız, mutfak mekânınız için dekorasyonuna göre özel bir renk seçebilirsiniz. Bu şekilde yeni mutfak dolabı renklerinin de dekora uygun renklerde olmasını sağlarsınız. Eğer 2 renge sahip mutfak dolaplarınız varsa ve siz bir rengini değiştirecekseniz, diğer rengi hangisiyse uygun bir renk seçimi yapmanız gerektiğini unutmayın.

Ek olarak hem yaratıcılık hem de hayal gücünüze güveniyorsanız, renk seçimlerinizde de harikulade mutfak dolaplarıyla beraber boyama rengi konusunda seçimlerinizi en iyi şekilde yapabilir ve doğru uyumlulukla beraber istediğiniz gibi farklı seçimleri gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Mutfak dolaplarında boyama bittiğinde, menteşe ve kulp aksesuarlarınızı değiştirerek bu yeniliğe ortak edebilirsiniz. Hem bu sayede yepyeni kulp modelleriyle beraber dolapların sadece rengi değil, tasarım ve dekor açısından da ufak dokunuşlarla yeniliklerini sağlamış olabilirsiniz. Mutfaklarda güçlü değişimler için oldukça yeni kulp modelleriyle şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz. İsterseniz ikinci el dükkanları, antika pasajlarında antika kulplar bularak; mutfaklara klasik mutfak havası da katabilirsiniz.

Yanıtla