Anne Sütünü Arttıran Besinler

Çocuk gelişiminde anne sütü büyük bir öneme sahiptir. Bebeğin sağlıklı gelişmesi ve büyümesini en iyi şekilde ilerletmesi anne sütü ile mümkündür. Bu yüzden annelerin hem hamilelik döneminde hem de doğum sonrasında kendisine iyi bakması ve anne sütünü arttıran sağlıklı besinlerden yararlanması gerekiyor. Bu yazımızda anne sütünü arttıran yararlı besinleri sizler için derledik.

semizotu

semizotu

Kuru Besinler Yararlı

Tahin sağlıklı besinlerden biridir. Anne sütünü arttırma özelliği ile de tanınan tahin size iyi gelecektir. Her gün iki kaşık tahin tüketerek anne sütüne katkıda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra kuru baklagiller de anne sütünü arttıran besinler arasında yer alıyor. Detaya girdiğimizde bu kuru baklagiller arasında bezelye, nohut, bakla ve yeşil mercimek gibi besinlerin olduğunu görüyoruz. Bu besinler içlerinde barındırdıkları yararlı malzemeler sayesinde anne sütüne destek oluyor.

süt nasıl artar

süt nasıl artar

Kurutulmuş meyveler anne sütünü destekleyen ürünler arasında yer alıyor. Kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru incir gibi ürünleri her gün tüketebilirsiniz. Ara öğünlerde size iyi gelecektir. Her bir kuru meyveden ikişer tane tüketerek günü tamamlayabilirsiniz. Ceviz, badem ve fındık üçlüsünün her derde deva olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Size her anlamda yarar sağlayacak olan bu üç besin anne sütünü arttırma konusunda da oldukça yararlıdır. Bu yüzden her gün fırsat buldukça bu besinleri tüketmeye gayret edin. Son olarak da su diyebiliriz. Sağlığın her aşamasında olan su anne sütüne de katkı sağlıyor.

Yanıtla