Boyun Kırışıklıklarını Doğal Yöntemlerle Yok Edin

Genetik etkiler, boyun kısmını sıkıcak tarzda giymek ve güneşe maruz kalmak boyun ve göğüs kırışıklıklarına neden olur. Boyun kırışıklıklarını evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle yok edebilirsiniz. Zeytinyağı ile boyun kısmınıza geceleri masaj ederseniz, boyun ve göğüs dekolteniz nemlenir.

boyun

boyun

Boyun Bölgesindeki Kırışıklıklardan Kurtulun

Ananas içinde bulunan enzimler cildin elastikiyetini artırır. Ananasın etli olan bölümü ile boyun kısmınıza maske uygulayın ve yirmi dakika bekletin. Ananas özellikle düzenli tüketildiğinde de cildi onarır. Hindistan cevizi yağı ile düzenli olarak boyun ve göğüs bölgenize gece yatmadan masaj uygulayın.

Yumurta beyazı cildi sıkılaştırır. Yumurta beyazını iyice çırpın ve pamuk ile boyun bölgenize sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık bir duş alın. Yumurta beyazını düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Patates suyu ile cilt bozukluklarını düzelteceğiniz gibi sarkmaları da önlersiniz.

boyun kırışıklığı

boyun kırışıklığı

Taze sıkılan patates suyunu yüz ve boyun bölgenize sürün ve yarım saat bekleyin. Patates suyu cildin daha gergin olmasını sağlar ve kırışıklıkları da yok eder. Boyun bölgenizde kahverengi lekeler varsa patates suyu içine yarım limon suyu sıkın ve boyun bölgenize sürün.

Süt, cildi nemlendirir ve onarır. Süt içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin ve boyun ile birlikte yüz bölgenize de uygulayın. Sütlü bal karışımı ile kısa süre içinde boyun ve göğüs dekoltenizin toparlandığını göreceksiniz. Süt içine biraz yaş maya eklediğiniz zaman da aynı etkiyi gösterir.

Yanıtla