Bu Senenin Trendi Renkli Göz Makyajı

2017 – 2018 sonbahar kış sezonuna girilirken geçmiş dönemlerde uygulanmış olan bilindik tüm güzellik tanımları da ortadan kaldırılmış olacağa benziyor. Normalde soğuk havalarda kadınların büyük bir kısmı göz makyajı yapacakları zaman bunun için ağırlıklı olarak siya ve gri renkleri kullanıyorlardı. Ancak şimdilerde bu konuda oldukça etkili değişimler kendini göstermeye başladı. Öyle ki kadınların göz kapakları bu sezon oldukça renkli bir hale gelmiş olacak. Doğal görünümün yerine artık kadınların büyük bir kısmı oldukça farklı renkleri kullanmaya başlayacaklar.

renkli göz makyajı

renkli göz makyajı

Rengarenk Göz Kapakları

Kozmetik sektörünün dev markaları da kadınların bu konudaki isteklerini en iyi şekilde yerine getirmek adına birbirinden farklı renk tonlarını içerisinde barındıran renk paletlerini hazırlamakta. Akla gelen gelmeyen her türlü rengin kullanılacağı bu sezonda kışın beraberinde getirmiş olduğu tüm olumsuzluklar da geride kalmış olacak.

Renkli göz farlarının kullanılması ise tamamen kadınlara kalmış durumda. Tek renge ait farlar ile renklendirme işlemleri yapılabileceği gibi eğer istenirse birbiri ile uyumlu renkler rahatça kullanılabilir.

göz makyajı

göz makyajı

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken şey ise renkler arasındaki geçişlerin dikkatli bir şekilde yapılmasıdır. Birbirine iyice yedirilecek olan renkler; ortaya muhteşem görüntülerin çıkmasını sağlayacaktır.

Göz farının gözde uzun süreler boyunca kalması adına ise mutlaka alt kısma far bazı uygulanmalıdır. Böylece hangi renk far kullanılırsa kullanılsın fark etmez, far bazının dikkatli olarak kullanılması sonrasında arzu edilen etki ortaya çıkmış oluyor.

Yanıtla