Güzellik Konusunda Bilinen Bazı Yanlışlar

Güzellik kadınlarının her birinin ulaşmak istediği şeylerden bir tanesidir. Güzellik uğruna birçok kadın  büyük çabalar sarf eder,  saç ve cilt bakımı yapar, makyaj malzemelerine tonlarca paralar harcar. Güzellik konusunda çoğu kişinin bildiği belli başlı bazı yanlış gerçekler vardır. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza doğru bilinen bu konularla ilgili bazı bilgiler verdik.

güzellik

güzellik

Güzellik Konusunda Bazı Efsaneler

Kulaktan dolma duyduğumuz bilgiler ile asla cildinize veya saçlarınıza işlemler yapmamalısınız.  Bilinen birçok güzellik bakım efsanesi bazen olumsuz sonuçlar ortaya çıkartabiliyor. Mesela gözenekler asla küçülemez. Ne yaptığınız bir maske ne de uyguladığımız bir tonikle cilt gözeneklerinizi küçültemezsiniz. Bol su içerek cildi nemlendiremezsiniz. Birde en çok bilinen efsanelerden bir tanesi de budur.

güzellik bakım

güzellik bakım

Yanlış bilinen bu efsanelerden bir diğeri ise beyaz saç telini koparınca tüm saça yayılması. Korkmayın tekbir saç kökü asla tüm saçı etkilemez. Bir başka konu ise jiletin tüylerin çoğalmasına sebep olması efsanesi. Jiletin tüylerin çabuk uzamasına herhangi bir etkisi olmaz. Sadece sertleştirir.

Yanıtla