Göz Altı Morluklarınızı Bu Şekilde Önleyin

Özellikle kadınların en önemli problemlerinden biri de göz altı morluklarıdır. İnsanların göz altlarında morluk oluşmasının en belirgin sebepleri arasında aşırı alkol ve sigara kullanımı, çok fazla kahve içmek ve son olarak da dengesiz bir şekilde beslenmektir. Özellikle yorgunlukla birlikte kişinin göz altı bölgesinde morluk meydana gelebilir.

gözaltı morlukları

gözaltı morlukları

Kısacası bu sayılan alışkanlıklara eğer siz de sahipseniz mümkün olduğunca en aza indirgemeye çalışmanız gerekiyor. Aksi takdirde göz altı morluklarını hiçbir şekilde tamamen önleyemezsiniz. Bu yazıda siz değerli okuyuculara göz altı morlukların kendinizce önleyebileceğiniz bazı maske tarifleri verdik. Eğer isterseniz uygulayıp sonucu kendiniz görebilirsiniz. 

Papatya Ve Patates İle Göz Altı Morluklarına Son

Her evde kolayca bulunabilecek patates ve papatya ile özel bir maske hazırlayıp siz de göz altı morluklarını kısa zamanda azaltabilirsiniz. Peki bu maske nasıl yapılır? Gayet basit. İlk olarak patatesi soyun ve rendeleyin. Daha sonra bunu iyice püre kıvamına getirdikten sonra göz altı bölgenize sürün.

papatya çayı

papatya çayı

Bir süre bu şekilde bekleyin. Patates içeriğinde yer alın nişasta ve potasyum sayesinde morluklarınızda azalma söz konusu olacaktır. Daha sonra papatya çayı ile yüzünüzü yıkayın. Bir diğer tavsiyemiz ise biraz ebegümeci ve üç çay kaşığı kadar sütü alıp birbiri ile iyice karıştırın ve macun haline geldikten sonra göz altına sürün. 15 dakika bekletip yıkayın.

Yanıtla