Büyük ve Küçük Göğüslü Bayanlar için Giyinme Tüyoları

Vücut şeklinizi iyice analiz ettiğiniz zaman istediğiniz renk ve deseni rahatça giyebilirsiniz. Önemli olan bedeninize en doğru kıyafeti seçmek ve kıyafetlerin üzerinizde muntazam görünmesini sağlamak, olmalıdır. Büyük göğüslü bayanlar, ufak hileler ile kıyafetleri daha güzel taşıyabilirler. Salaş ve bol kıyafetleri tercih ederek, göğüs kısmınızın küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bol hırkalar özellikle kış ayında sizlerin kurtarıcısıdır.

küçük göğüs

küçük göğüs

Göğüs Tipinize Uygun Doğru Kıyafetlerin Seçimi

Büyük göğüslü bayanlar koyu renkli kumaşlardan yapılan tulumları da tercih edebilir. Yaz aylarında ise blazer ceketleri tercih etmelisiniz. Üzeri işlemeli bluz ve dar bluzlardan ise mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Skinny Jean modelleri de büyük göğüslü bayanların dolaplarında yer almamalı.

Küçük göğüslü bayanlar ise sade ya da düz bluzlar yerine üzeri fırfırlı kesimleri tercih edebilirler. Nakış desenler, payetler ve taşlı bluzlar da aynı şekilde küçük göğüslü bayanlar için ideal tercihtir. Balıkçı yakalı ve yüksek yakalı kıyafetler özellikle küçük göğüslü bayanların seçimleri arasında yer almalı.

büyük göğüs

büyük göğüs

Gömlek modellerini seviyorsanız, gömleğin cepli olmasına dikkat etmelisiniz. Dekolte tarzı elbiselerdeyse göğüs dekoltesi yerine omuz dekoltesini seçerseniz, kıyafetinizle bütünlüğü yakalarsınız. Küçük göğüslü bayanlar, sutyen seçiminde dolgulu modelleri seçmeliler. Destekli sutyenler sizleri rahatsız ediyorsa jel sutyenleri tercih edebilirsiniz. Büyük göğüslü bayanlar ise toparlayıcı sutyen modellerini seçerse kıyafetleri daha şık ve gösterişli durur.

Yanıtla