Eski Kıyafetlere Yeni Görünüm Kazandırmak

Yeniden alışveriş yapmak herkes için bir keyiftir ancak her zaman maddi imkanlar buna izin vermeyebilir. Bu durumda bir kıyafeti atarken iki defa düşünmek durumunda kalınabilir. Ya da bir kıyafet çok eskimiş ancak atmaya kıyamıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda kıyafetlere yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tişört, pantolon, gömlek ve ayakkabılarda görüntüyü değiştirmek mümkündür.

eski kıyafetler

eski kıyafetler

Tişörtlerin yeni bir görünüm kazanması için iki farklı yöntem bulunuyor. Tişörtün renginden şikayetçiyseniz o zaman kolayca bulabileceğiniz kumaş boyalarını kullanarak sorunun halledebilirsiniz.  Ayrıca beyaz renkli tişörtleri de bu yöntemle renklendirebilirsiniz. Sökülen, yakası ya da koltuk altı tahriş olan tişörtler ise kesilerek yeniden şekillendirilebiliyor. Özellikle yaka kısmı yıpranan tişörtler hemen gözden çıkarılır. Ancak makas ile yakanın dikiş kenarını takip ederek yakayı çıkararak yeni ve salaş bir görünüm kazandırılabilir. Aynı şekilde gömleklerin de yakaları çıkarılabilir. Hem tişörtleri hem gömlekleri istediğiniz gibi desenler vererek kesebilir, armalar ya da boyalar ile renk katabilirsiniz.

Pantolon ve Ayakkabıların Yenilenmesi

Yırtık kotun trend olduğu bu dönemde pantolonları yenilemek de hiç zor değil. Siyah pantolonların solması ile ilgili çok sıkıntı yaşanır. Siyah kumaş boyasında bir gün süreile bekletmek eski rengini kazandırmakiçin yeterlidir. Pantolonun yıpranmış kesimlerden bir ilmek çıkararak yırtık veya yamalı kotlar elde etmek mümkün.

eski kıyafetleri atmayın

eski kıyafetleri atmayın

Beyaz ayakkabılar en çabuk kirlenen ve en önce eskiyen ayakkabılardır. Tekrar beyaz haline dönmesi için krem yüzey temizleyicilerin kullanılması en pratik yöntemdir. Aynı şekilde diğer ayakkabıların da temizliği bu şekilde yapılabilir ancak beyaz değilse ayakkabı az miktarda temizleyici kullanılmalıdır. Ayrıca ayakkabılarda silikon tabancası kullanarak kumaş kaplamalar, sprey boyalarla renk değişimi ve desenlendirme gibi işlemler yapmak da zor değildir.

Yanıtla