Çil Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

Çil lekeleri açık tenli, kızıl saçlı ve açık renk gözlere sahip olan kişilerde görülür. Vücudun belli bölgelerinde oluşan çiller özellikle yaz aylarında daha belirgin olurken kış aylarında ise renkleri daha az belirgin olur. Çil lekelerinden kurtulmak için bitkisel çözümler yer alıyor. Aşağıda yer alan bitkisel çözümlerden faydalanarak çillerden kurtulmanız mümkün. Unutulmaması gereken ise düzenli olarak kullanıma önem vermedir.

ciltte leke

ciltte leke

Çil Lekelerinden Kurtulmak İçin Yapılabilecek Olan Maskeler

  • Salatalık ve Süt

Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu iki malzeme yardımı ile çillerinizin görünümünü hafifletmeniz mümkün.

Maskenin Yapılışı

Bir çay bardağı kadar sürün içine orta boy bir adet salatalık rendelenir. Karışım yaklaşık olarak iki saat kadar bekletilir. Sonrasında sütlü salatalık karışımını süzün. Kalan su karışım olarak kullanılacak olandır.

Maskenin Uygulanışı

Hazırladığını suyu çilli bölgeye pamuk yardımı ile sürün ve yarım saat bekletip ılık su ile durulayın. 15 gün boyunca her gün düzenli olarak uygulamanız önerilir.

maske

maske

  • Yumurta ve Limon

Yumurta ve limon ise hemen hemen her evde olan malzemelerdir.  Bu malzemeleri kullanarak çillerinize veda edebilirsiniz.

Maskenin Yapılışı

Bir yumurta akının içine bir limon kabuğu rendelenir. Karışım krem kıvamını alana kadar karıştırılır. Maskeniz krem hazır.

Maskenin Uygulanışı

Krem kıvamına gelmiş olan maskeyi çil bulunan bölgeye uygulayın.Uyguladığınız alanın temiz olmasına özen göstermeniz önerilir.

Yanıtla