Dekorasyonda Eklektik Stili Kullanımı

Birçok konuda meydana gelen gelişmeler aynı şekilde dekorasyon konusunu da etkilemekte. Bunu bilen insanlar da artık evlerini ve iş yerlerini dekore ederken son dönemlerde meydana gelen gelişmeleri takip ederek buna göre doğru adımları atmaya çalışıyorlar. Son dönemlerde bu konuda en fazla öne çıkan konulardan bir tanesi ise eklektik stil.

eklektik stil

eklektik stil

Eklektik Stil Nedir?

En basit tabir ile eklektik stil birbirinden farklı dönemlere ait olan parçaların günümüzün dekorasyon stili ile birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan yeni bir trend. Sanat dünyasında başlayan eklektik stil, modern yaşam alanlarına ulaşarak geçmişe ait olan izlerin oldukça yumuşak ve duygusal geçişler ile insanlara sunulmasına yardımcı olunmakta.

Kimileri için uygulaması oldukça zor olarak düşünülen eklektik stil, aslında doğru bir şekilde uygulandığı takdirde ortaya şık, rahat ve güzel bir görünümün çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu dekorasyon stili sayesinde özellikle de atmaya kıyılamayan birçok farklı mobilya ve aksesuarlar büyük bir rahatlık ile kullanılabilecektir.

ev dekoru

ev dekoru

Bu aşamada önemli olan şeylerin başında her konuda uyum sağlaması gelmekte. Başta renkler olmak üzere dokular ve kullanılacak parçalar ve aksesuarların mutlaka yumuşak geçişler ile kombine edilmesi önemlidir. Çünkü bu geçişler sayesinde insanlar evlerinde ya da iş yerlerinde istedikleri mobilyaları kullanırken hiçbir şekilde göz yoran tasarımlar ile karşı karşıya kalınmamış olunur. Böylesi bir dekorasyon stili ilk defa kullanılacağı zaman küçük alanlarda çalışmalar yapılırsa, daha büyük alanların düzenlenmesi adına neler yapılacağı ile alakalı çok daha fazla fikir sahibi olunacaktır.

Yanıtla