İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilmelidir?

Kadın ya da erkek fark etmez, iş görüşmesine gidecek olan insanların büyük bir kısmının aklında öncelikli olarak yer eden soruların başında; görüşme esnasında ne tarz kıyafet giymeleri gerektiği geliyor. Çünkü bilindiği üzere görüşme yapılırken adaylar ile alakalı her ayrıntı oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Yapılacak olan en ufak bir hata sonrasında ortaya çok farklı sorunlar çıkabilecektir.

iş

Klasikten Şaşmayın

Özellikle gençler iş görüşmesine giderken kıyafet seçimini oldukça yanlış şekilde yapabiliyorlar. Böyle olunca da olumlu gidebilecek olan görüşmelerden olumsuz sonuçlar çıkabiliyor. Gençlerin iş görüşmesine giderken yaptıkları en büyük hata ise kot pantolon ya da spor ayakkabı gibi ciddiyetten uzak kıyafetler seçmeleri oluyor.

Hiç kimseye görüşmeye giderken oldukça ağır kıyafetler giymesi önerilmez. Fakat giyilecek olan kıyafetin mutlaka görüşmeye gidilen yere duyulan saygıyı göstermesi gerekmektedir. Erkekler için kumaş pantolon ve gömlek, kadınlar için kumaş pantolon ya da diz hizasında bir etek ve gömlek ya da bluz gibi seçimler ideal olacaktır.

iş başvurusu

iş başvurusu

Ayakkabı seçiminde de yine mümkün olduğu kadar klasikten şaşmamak gerekmektedir. Doğru bir şekilde yapılacak olan kombin ve kadınlarda hafif makyaj ile beraber iş görüşmesine giderken istenilen başarılı görüntüyü ortaya çıkmış olacaktır. Ve bu görüntü kişilere tahmin ettiklerinden büyük avantajlar getirecek, onları gelmiş olan rakiplerinden bir adım öne çıkartmayı başaracaktır.

Yanıtla