Kambur Durmak Modunuzu Düşürüyor

Masa başı işte çalışan kişilerin sık sık karşılaştığı durumlardan birisi olan kambur durmak gün içerisindeki ruhsal geçişlerinizi oldukça etkiliyor.

Kambur Durmak Depresyonu Tetikliyor

Bilgisayar başında uzun süre vakit geçirmek, telefonların başında saatlerce aynı pozisyonda kalmak gün içerisinde hareket etmemizi oldukça azalttı. Sürekli olarak monitöre ve telefon ekranına uzun süreli olarak bakmak boyun, bel ve sırt ağrılarına sebep oluyor.

kambur

kambur

Bu teknoloji bağımlılığı vücudunuzun dik pozisyonunu etkileyerek kambur bir duruşa alışmanıza neden oluyor. Bu değişiklik boyun düzleşmesi gibi bazı ciddi rahatsızlıklara da sebep olabiliyor. Beyninizi bile oldukça olumsuz etkileyebilen bu kambur duruş aynı zamanda psikolojinizi de oldukça olumsuz etkiliyor.

Kambur durma ve yanlış oturma şekli kişilerin geçmişte yaşadıkları olumsuz olayları hatırlamalarına sebep olduğu için bu kişilerin depresyona girmelerine ve bazı psikolojik sorunlar yaşamalarına sebep olabiliyor.

kambur durmak

kambur durmak

Kambur duruşun negatif düşünceyi tetiklemesi nedeniyle gün içerisindeki modunuzun sürekli olarak düşmesine sebebiyet veriyor. Modunuzun düşük olması iş başarınızı olumsuz etkileyebileceği gibi aynı zamanda çalışma arkadaşlarınız ile olan bağınızı da oldukça etkileyecektir.

Bu durumdan kurtulmak için öncelikle sırt destekli rahat sandalye ve koltuklar tercih etmelisiniz. Daha sonrasında uzun süre hareketsiz kalmamaya dikkat etmelisiniz. Masa başında yapacağınız ufak egzersizler ile daha sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Böylelikle kambur duruştan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir psikolojiye sahip olabilirsiniz.

Yanıtla