Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik bir şirketin kendisini ifade etmeye yarayan ve ürün, hizmet, misyon, vizyon gibi kavramlarının tek bir çatı altında toplanmasıyla oluşturulan bir kavramdır. Kısaca firmanın hedef kitlesine kendisini yansıttığı bir duruştur. Logo ile birlikte müşteride ilk izlenim oluşmasını sağlayan en önemli figürlerin başında gelmektedir.

Bir firma hakkında ön bilgi mahiyetinde bir takım şeyler öğrenmeye çalıştığınızda onun kimliğine bakmanız yeterli olmaktadır. Bu sayede firmanın sektörü ve ürünleri hakkında net bilgiler elde edebiliriz. Kurum hakkında edinilen bilgiler doğrultusunda müşterinin kafasında şirket hakkında bir kurumsal imaj oluşmaktadır.

Kurumsal Kimliğin Önemi

Kurumsal kimlik hedef kitlenizin sizin hakkında edindiği ilk bilgileri içerisinde barındırdığı için hazırlanması ve tasarımı da oldukça önemlidir. İçerisinde birçok önemli öğe bulundurmaktadır. Bunlar kurum içerisinde veya dışarısında kullanılan ve bazı zamanlarda hediye olarak üretilen bir takım nesnelerden oluşmaktadır.

  • Antetli kâğıtlar, zarflar ve dosyalar
  • Kartvizitler
  • Sertifikalar
  • Broşürler, kataloglar
  • Bayraklar
  • Takvim, bloknot, ajanda gibi promosyon ürünleri

Bu öğeler ile birlikte kurumsal kimliğinizi müşterilerinize tam olarak yansıtma şansına sahip olabilirsiniz. Bu kavram bir öğeler bütünü olduğu için firmanızın web sitesinden tutunda kullandığı kaleme kadar pek çok şeyi içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle güzel, sade ve basit bir tasarım ile mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir. Kurumsal kimlik hazırlayan firmamız, bu süreç içerisinde hedef kitle, sektörel çalışma ve firmanın değerlendirilmesi gibi aşamalar sonucunda nokta atışı bir işlem gerçekleştirmektedir.

Ajans İO ile sizlerde kaliteli ve etkili bir kurumsal kimlik sahibi olabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.ajansio.com.tr/grafik-tasarim göz atabilirsiniz. Ayrıca direkt olarak soru ve sorunlarınız için sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla