Limon Suyu İçmenin Faydaları

Limon anti septik özelliğinin yanı sıra bol C vitaminin içeriği ile de vücut için sayısın faydayı da içinde barındırmaktadır. Özellikle limon suyu tüketiminde şekersiz olarak yer verilmesi gerektiği vurgulanarak limonata olarak değerlendirilmesinin önüne geçilmektedir. Elbette limonata özellikle yaz aylarında son derece sık tüketilerek fayda sağlayan bir içecek olmak ile beraber limon suyunun ise her gün düzenli olarak tüketilmesi önerilir.

limonun faydaları

Limon suyu bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olarak hastalıklara karşı dayanıklılığı da artırmaktadır. Yağ yakım işleminde de destek sunan limon suyu kilo verilmesinde de önemli bir etken sunmaktadır.

Gözde iltihap birikimine engel olan ve katarak gibi hastalıkların da görülme riskini azaltan ise limon içinde yer alan A vitaminidir.

Antioksidan olarak zengin içeriğe sahip olan limon bunun ile beraber cilt kırışıklıklarının ya da yaşlanmanın engellenmesine de yardımcı olmaktadır. Cilde de hoş bir canlılık ve parlaklık kazandırması için limon suyunu düzenli olarak tüketmeniz önerilir.

Karaciğerde toksin biriminin de önüne geçerek gerekli enzim üretilmesine katkı sunan limon suyunu tüketerek karaciğerinizi de rahatlatabilirsiniz.

Limon Suyunu Kimler Tüketmemeli?

Limon suyunu özellikle gebelerin ve emziren annelerin kullanmaması önerilmektedir. Bunun yanı sıra yüksek tansiyon hastalarının ve de düzenli olarak ilaç tüketenlerinde limon suyu tüketimine yer vermemesi gerekir. Kronik rahatsızlığı olanların ise doktora danışarak limon suyu tüketimine yer vermesi önerilir.

Yanıtla