Zerdeçallı Süt ile Şifa Bulun!

Altın süt olarak da bilinen zerdeçallı süt birçok faydası ile biliniyor. İnsan sağlığı açısından son derece etkili olan zerdeçal ve mucize içecek olan süt karışımı elbette birçok derde de deva alabiliyor. Sinir sisteminden kolon ve kemik dokusuna kadar vücutta birçok alana etki eden altın süt, romatizma ve eklem ağrıları içinde özellikle tedaviye destek sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

zerdeçalın faydaları

zerdeçalın faydaları

Bunun yanı sıra toksinlerin vücuttan atımına destek veren altın süt aynı zamanda karaciğer temizliyor ve sindirim sisteminin de düzene girmesine yardımcı oluyor.

Nasıl yapılır?

Sandığınız gibi zerdeçal ile süt karıştırılarak altın süt yapılmıyor. Altın sütü yapmak için öncelikle yaklaşıl 3 yemek kaşığı kadar zerdeçal ile 100 ya da 150 ml kadar su karıştırılır. Ateşe alınan bu karışık yaklaşık olarak sekiz dakika kadar pişer. Zerdeçal ile su karışımı macun kıvamına gelmesi beklenir.

zerdeçallı süt

zerdeçallı süt

Çok sert olur ise su ile yumuşatabilirsiniz. Bu sebep ile ilk etapta 100 ml su ile yapılması önerilir. Macun kıvamına gelen kür sonrasında kırk gün boyunca buzdolabında saklanıp her gün 1 çay kaşığı bir bardak süt ile karıştırılarak içilir. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere içilmesi önerilen altın sütü tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz. Her gün düzenli olarak zerdeçallı süt yani altı süt tükettiğinizde faydasını kısa süre içinde almaya başlayacaksınız.

Yanıtla