Masaj İle Stresten Kurtulun

Masaj kelime anlamı itibari ile kişiyi rahatlatmak ve gevşetmek, günün yorgunluğundan arındırmak için yapılan eski Uzakdoğu kökenli bir tekniktir. Günden güne yaygın olarak kullanılmaya ve uygulanmaya başlanan masaj tıpa bir alternatif olarak görülüyor. Doktor konrolünde uygulanan masajın birçok hastalıkta kişiyi rahatlattığı ve ağrılarını azalttığı kanıtlandı. Onlarca hatta yüzlerce faydalarından bazılarını bu yazıda siz okuyucular için saydık.

masaj

masaj

Masajın İnsan Vücuduna Sağladığı Faydalardan Bazıları

Masajın faydalarından biraz bahsetmek gerekirse ilk olarak en etkili ve en önemli faydası olan vücuttaki kan dolaşımını artırması ve esnekliği sağmasına değinilmelidir.  Düzenli ve periyodik darbeler ve daha birçok farklı teknikler ile yapılan masaj insan için adeta bir mucize değerinde.

masajın faydaları

masajın faydaları

Kilo vermek isteyenlerin düzenli şekilde masaj yaptırması halinde kilolar yok olabilir. Fazla yağlar gittikçe oluşacak sarkmalara engeller. Vücutta oluşan deformasyonları engeller, selülitleri yok eder, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun genç ve diri kalmasını sağlar. Ayrıca vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan masaj migren gibi baş ağrıları yaşayanların tercih edeceği bir uygulamadır.

Yanıtla