Süt ve Yoğurt İle Zayıflamak Zor Değil

Fazla kilolar gerek kadınların gerekse erkeklerin yaşadıkları en büyük sorunlardan bir tanesi. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına yaptıkları diyetler ve sporlar istedikleri etkiyi vermediği için kilo vermeyi hızlandırmanın yollarını arıyorlar. Halbuki en etkili iki şey onları mutfaklarında bekliyor.

Süt

Bilindiği üzere süt bağırsakların hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle de göbek bölgesi gibi eritilmesi oldukça zor olan bölgelerindeki yağları ortadan kaldırmak isteyenler, diyet listelerine mutlaka sütü eklemelidir. Lakin bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise mutlaka düşük yağlı süt tüketmek olmalı. Üstelik düşünülenin aksine yarım yağlı sütlerin yalnızca yağ oranlarında düşme olacaktır, kalsiyum konusunda herhangi bir düşüş söz konusu değildir. Dolayısıyla insanlar hem kilo vermesine yardımcı olması açısından hem de kemik erimesini engellemesi adına günde 2 bardak süt içebilirler.

Yoğurt

Aynı sütte olduğu gibi kalsiyum konusunda zengin olması ile bilinen yoğurt, aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmakta. Bundan dolayı da pek çok farklı diyet listesinde ana besinlerden bir tanesinin yoğurt olması tesadüf değil. Yemekten sonra ya da ara öğün esnasında yoğurt tüketimi; oldukça başarılı sonuçları beraberinde getirmiş olacaktır. Düzenli olarak yoğurt tüketimi ile beraber diş, cilt ve göz sağlığı da gelişecek, kemikler daha öncesinde olmadığı kadar hızlı bir şekilde güçlenmeye de başlayacaktır.

Yanıtla