Trabzon Hurması Maskesi Nasıl Yüz Çizgilerini Giderir?

Trabzon Hurmasının diğer adları Amme Hurması ya da Cennet Hurmasıdır. Vitamin ve mineral kaynağı olan bu hurmanın cilde inanılmaz faydaları bulunur. İçeriği zengin olup toksin giderici özelliği de bulunur. Cildi tazeler ve nem dengesini de korur. Cennet Hurması ile yapacağınız maskeler sonucunda cildinizin gençleştiğini kendiniz de fark edersiniz.

Trabzon Hurması ile Yapılan Doğal Maskeler

1 tane olgun ve taze Trabzon hurmasının kabuklarını soyun ve püre haline getirin. İçine ise 1 adet doğal yumurta akı, 1 çorba kaşığı üzüm pekmezi 1 çorba kaşığı yulaf unu ve 2 adet E vitamini kapsülü ilave edin. Cam bir kasede pürüzsüz kıvam elde edene kadar karıştırın. Temizlediğiniz yüze bu karışımı sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ya da maden suyu ile yüzünüzü temizleyin.

Hurma içeren doğal maskeleri cildiniz sivilceliyse uygulamayın. Soyduğunuz kabukları ise atmayın ve derin dondurucuda saklayın. Acil durumlarda kabuklarını da kullanabilirsiniz. Özellikle kış ayında kullanırsanız cildinizi soğuğun yıpratıcı etkisinden korursunuz. Cennet Hurması meyvesini püre haline getirip içine bal katabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüze maske uyguladığınız zaman mutlaka boyun kısmınıza sürün. Boyun daha erken sarkar ve estetik ameliyatı zor gerçekleşir. Bu nedenle yaptığınız maskeleri boyun ve göğüs dekoltenize sürmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı bir cilt her zaman evinizdeki doğal malzemelerden geçer.

Yanıtla