Yeni Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Evinizi yenilemek istiyorsanız ve satın alacağınız mobilyaları uzun yıllar boyunca kullanabilmek istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni bir eşya satın alırken öncelikle kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz mobilyaların ahşap olması durumunda fırınlanmış meşe, ceviz, huş ya da treak ağacından yapıldığına dikkat etmelisiniz.

mobilya

mobilya

Sunta mobilyalar ve MDF mobilyalar uygun fiyatlı olan uzun ömürlü mobilyalardır. MDF ile üretilmiş olan mobilyalar sunta mobilyalara göre daha dayanıklı olacaktır. Zigon, orta sehpa, TV sehpası ve banyo mobilyalarında ise suntalama ürünlerden seçmeniz gerekebilir. Yemek masaları, gardırop, mutfak dolabı gibi mobilyalarda ise önceliği MDF ya da ağaç mobilyalara vermelisiniz.

Güvenilir Markaları Tercih Edin

Mobilya satın almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak ürünün malzemesine bakmanız gerekiyor. Kaliteli malzemelerden, güvenilir markalar tarafından üretilmiş olan mobilyalar sizlere işlevsel özellikleri uzun yıllar boyunca sunacaktır.

mobilya seçimi

mobilya seçimi

Gardırop tarzlı olan kapaklı mobilyaların daha uzun yıllar boyunca kullanılabilir kalabilmesi için menteşe kısımlarına stoper takabilirsiniz. Böylelikle dolabınızın kapak kısımlarının aşınmasını da engellemiş olursunuz. Seçeceğiniz mobilyanın dış görünümünden çok işlevsel olmasına dikkat ediyorsanız yaşam alanınız da daha rahat etmiş olursunuz.

Ayrıca mobilya seçimlerinde insan sağlığına zarar verebilecek özelliklere sahip olan ve üretim standartlarına uygun olmayan, belge almamış ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Bu ürünler sağlığınıza zarar verebileceği gibi kısa süre içerisinde kullanılamaz hale de gelecektir.

Yanıtla