Youtube Kanalınızı Nasıl Pazarlar Ve Abone Sayınızı Arttırırsınız?

Google’dan sonra Dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci web sitesi, YouTube, her gün1 milyar saatten fazla içeriği ile izleniyor. Ve bunların çoğu 18-34 yaşlarında arasında, televizyon ağını izleyen kitleden daha fazla bir sayıya sahiptir.

Tv’ye kıyasla, YouTube’un sunduğu ilgi çekici içerikleri ile sitedeki 2 milyardan fazla kullanıcıya izleyecek bir şey bulmak çok daha kolay hale gelmiştir. YouTube’ın popülaritesi ve sahip olduğu abone sayısı arttıkça YouTube videoları yapmaktan geçimini sağlayan insanların sayısı da hızla artışa geçmiştir.

Kanalınızı Doğru Pazarlayabilirseniz İzlenme Sayınızı Yükseltirsiniz

YouTuber olmanın bir sonraki adımı “aktör olmak” veya “ Rock yıldızı” olmakla eş değer hale geldiği aşikardır. Her geçen gün daha fazla kişi bir hesap oluşturuyor ve videolarını yayınlıyor. Sahip oldukları sorulardan biri “insanların kanalımı nasıl görmesini sağlayabilirim? Nasıl abone sayısı arttırabilirim?”

İyi bir soru, çünkü orada çok fazla rekabet var, ancak kanalınızı nasıl doğru şekilde pazarlayacağınızı biliyorsanız, insanların sizi izlemesini sağlayabilirsiniz.

SAHTE GÖSTERİM SAYISI İMAJINIZI ZEDELEYEBİLİR

Görüntülemeler inanılmaz derecede önemlidir, çünkü YouTube daha yüksek görüntüleme sayısına sahip videoları tanıtma olasılığı daha yüksektir, ancak kazanılanlardan ziyade satın alınan görüntülemeler kanalınızla çok az veya hiç gerçek bir etkileşime neden olmaz. Videonuzu görüntüleyebilirler, ancak içeriğinizi beğenmez, yorum yapmaz, abone sayısı için bir girişimde bulunmazlar veya paylaşmazlar.

ABONE SAYISI VE İZLENME ORANINI ARTTIRMAK İÇİN PAZARLAMA STRATEJİSİ KULLANIN

Görüntüleme satın alarak, gerçek anlamda uzun vadeli bir başarı elde edemezsiniz ve görüntüleme satın aldığınız anlaşılırsa, YouTuber olarak güvenilirliğinizi kaybedersiniz. Esasen steroid kullan birini nasıl anlıyorsak, YouTube ’da satın almak işlemi yapan kanalını anlamanın da eşdeğeri budur.

Görüntüleme sayınızı, abone sayısı ve beğenme oranınızı organik olarak arttırmak için, satın almak yerine, pazarlama stratejileri kullanın.

Videolarınız için Hedef Kitle Oluşturun

Herhangi bir medya parçası gibi, bir YouTube videosu da bir üründür ve bu ürünün kimin için olduğunu belirlemek istersiniz. Yaptığınız videonun veya genel olarak tüm kanalınızın hedef kitlesi kimdir? Neden videonuzu izliyor olabilirler? Bir şeyler öğrenmek istiyorlar mı? Bir eğlence kanalı mı? Makyaj Kanalı mı? Yoksa başka bir şey mi?

Başarılı olan çoğu Youtuber, onları izleyen kitlenin kim olduğunun farkındadır. Söz konusu hedef kitleye yönelik içerik sunmaya çalışır. Belki tartıştıkları konular, konuşma biçimleri, videoların uzunluğu veya nasıl düzenlendiği kitlesine göre değişkenlik gösterecektir.

Japonya’dan 5-9 yaşında bir kız tarafından izlenen bir video, büyük olasılıkla Florida’dan 14-18 yaşındaki bir erkekten çok farklı olacaktır. İster geniş (Video Oyunları) ister daha spesifik (Nintendo Oyunları) içerikler yapın, kanalınız için belirli bir alan seçmek en iyisidir. Videolarınızı hazırlarken bir kişiyi aklınızda bulundurun ve videonuzdan neyi çıkarmayı umduklarını ve videonuzu neden izlediklerini düşünün. Buna göre içerik oluşturmak her zaman yararınıza olacaktır. Beğeni, abone sayısı, takip edilirlik için en önemli mesele belki de budur.

Kanalınızı Pazarlamak için Sosyal Medyayı Kullanın

İnsanların kanalınızla ilgili bilgi edinmesinin en iyi yollarından biri, kanalınıza geri dönüş yapan sosyal medya hesapları oluşturmaktır. Dönüşüm hunisi, esas olarak hedef kitlenizi bir konumdan, istediğiniz konuma getirdiğinizde veya belirli bir tür dönüşüm yaptığınızda ve tabii ki YouTube kanalınızla ilgili olduğunda gerçekleşir.

Mesela, Twitter’da kullanıcıyı bu web sitesine yönlendirecek olan son makaleniz hakkında bir yayın yapmak olabilir. Potansiyel görüntüleyenleri kanalınıza yönlendirmek için en iyi iki platform Instagram ve Twitter’tır. Bunu aklımızdan çıkarmayalım. Bu sayede etkileşimi arttıracak; abone sayısı ve beğeni konusunda olumlu dönüşler alma şansınızı yükseltebileceksiniz.

Hashtag Kullanmak da Hedef Kitleyi Profilinize Çekecektir

Instagram ile, hem videolarınızın küçük resimlerini gönderebilir hem de kanalınıza bağlayabilirsiniz. Ancak en son videolarınızın parçacıklarını ve önizlemelerini göstermek için video işlevini de kullanabilirsiniz. Instagram’ın 1 milyardan fazla kullanıcısı var ve yayınlarınıza hashtag ekleyebilme özelliğiyle, yayınlarınızı etiketlerinizle en çok ilgilenen kişilere hedeflemenin harika bir yoludur.

Oyun hakkında videolar hazırlarsanız, #videogame veya #compilation gibi bir hashtag kullanabilirsiniz veya bir yemek kanalı iseniz #cooking veya #food gibi hashtag’leri kullanabilirsiniz. Hedef kitlenizin arama ve takip etme olasılığı en yüksek olan hashtag’leri kullanın, ancak hashtag’leri açıklamadan ayırmaya çalışın.

Twitter, takipçilerinizle çok daha kişisel bir şekilde doğrudan etkileşim kurmanıza izin verdiği için YouTubers’ın kitleleriyle bağlantı kurması ve etkileşimde bulunması için harika bir yoldur. Bir videonun ilerlemesini gösteren tweet’ler oluşturabilir veya bir videonun gecikmesi hakkında bilgi verebilirsiniz.

Abone sayısına bakmak için https://canli.youtubeturkiye.net/ tıklayın .

Yanıtla