Bohem Tarzı Nedir?

Bazı bayanlar farklı giyinmeye oldukça düşkündürler.  Kendisinin daha özgür hisseden, daha özgür düşüncelere sahip olan kişilerin genel olarak tercih ettiği serden bir tanesi de bohem giyim tarzı da içeriğinde özgürlüğü barındıran bu tarz etnik şekilleri içeriyor. Günümüzde daha çok pahalı parçalar bu hani tarzındadır.  Fakat bohem tarzı giyime siz de yakın iseniz illaki pahalı parçalarla oluşturacaksınız diye bir kaide yok.

bohem giyim modası

bohem giyim modası

Tamamen zamansız bir stil olan bohem stili parçalarının asla modası geçmez. Eğer bu tarzını seviyorsanız emin olun bu tarzdan asla vazgeçemeyeceksiniz. Peki bu stilde ana parçalar nelerdir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza bu hem tarz giyinmenin özelliklerinden söz ettik. Mutlaka okumanızı öneririz.

Bohem Tarzına Dair Her Şey

Bu hem stilinin en temel parçalarından bir tanesi maxi boy etek ve elbiseler. Bu tarza gönül verenlerin kesinlikle dolabında Maxi boy etek elbise bulunmak zorunda.  Bu tarz kıyafetler yaz ya da kış tercih edilebilen parçalardandır.  Çiçek deseninin yoğunlukla görüldüğü elbise ve eteklerde salaş bir hava olur. Ayrıca şal tercihlerinizde de etnik desenler olmasını önerebiliriz.

Bohem tarzı

Bohem tarzı

Yine bu tarzın en vazgeçilmezleri arasında şapka ve püsküllü parçalar bulunuyor.  Aksesuar olarak şapkadan asla vazgeçmemelisiniz. Kovboy, volanlı ve hasır şapka modellerinden dolabınızda bulundurabilirsiniz. Yine bohem tarzında püskül daimidir, unutmayın. Asla modası geçmez. Bunlara ek olarak renkli saç aksesuarları, İspanyol paça pantolon, kimono ve kaftanları gibi parçalar giyinmenizi tavsiye ediyoruz.

Yanıtla