Dünyanın En Tehlikeli Şehirleri Hangi Şehirler

Günümüzde artık dünyanın herhangi bir noktasına gitmek artık çok kolay olsa da ne yazık ki gidilecek olan her nokta insanların keyifli zamanlar geçirmesini sağlayamıyor. Çünkü bazı şehirler var ki tehlikeli olmalarından ötürü turistlere çok fazla tavsiye edilmemektedir.

Honduras – San Pedro Sula

Son zamanlarda dünyanın en şiddetli şehri olarak görülen San Pedro Sula, yapılan istatistiklere göre cinayet oranlarının en yüksek olduğu şehir. Bundan dolayı bölge hiç turist almıyor.

rio

rio

Meksika – Acapulco

Meksika’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi olmasına ve pek çok turist noktası bulunmasına rağmen Acapulco cinayet ve suç oranlarının en yüksek olduğu şehirlerden bir tanesi. Bundan dolayı bölgeye gelecek olan turistlerin dikkat etmesi gerekmekte.

Brezilya – Rio de Janeiro

Pek çok farklı organizasyona ev sahipliği yapmış olsa da bölgede suç oranı oldukça yüksek. Bundan dolayı çok fazla turist tercih etmiyor. Buraya gelecek olan kişilerin ise özellikle geceleri bölgede tek başlarına dolaşmaması önemli.

san pedro sula

san pedro sula

Meksika – Ciudad Juarez

Uyuşturucu satışları ve sokak çeteleri yüzünden oldukça tehlikeli bir şehir olan CiudadJuarez’de yer alan uyuşturucu mafyalarına bölge polisi de yeterli oranda müdahale edemiyor. Bundan dolayı da turistleri kendinden uzaklaştırıyor.

Venezuela – Caracas

Venezuela’nın başkenti olan Caracas başta uyuşturucu grupları olmak üzere pek çok farklı suça bulaşmış olan insanların uğrak noktalarından bir tanesi. Dolayısıyla bölge en tehlikeli şehirler arasında kendine yer buluyor.

Yanıtla