En Çok Tercih Edilen 4 Ev Dekorasyon Stili Ve Özellikleri

Ev dekorasyon stili olarak tercih edilen mobilya stilleri son derece dikkat çekicidir. Özellikle farklı tarzlardaki mobilyaların kullanılmasıyla farklı ev dekorasyon stili tercihleri öne çıkmaya başlar.  Kesinlikle bilmeniz gereken 6 mobilya stili nelerdir? Size onları söylüyoruz! Böylece, kişiliğinize göre de evinizi döşeyecek stili nasıl seçeceğinizi keşfedeceksiniz! Çağdaş, modern, eski püskü, İskandinav veya boho şık: Hangi mobilya stili size uygun?

 

Yıllar içinde en çok sevilen ve tercih edilen bu 4 mobilya stili, her zaman trendde ve meraklıların ve iç mimarların kalbinde yer alıyor. Bu nedenle, size koordinatları vermek ve evinizi kolay bir şekilde nasıl döşeyeceğinizi bilmenizi sağlamak için en popüler mobilya stillerine yönelik bu kılavuzu sunmaya karar verdik. İşte bilmeniz gereken en iyi 6 mobilya stili çünkü asla modası geçmeyecekler.

 

  • Modern
  • Klasik
  • Retro
  • Provence

 

En sevdiğiniz ev dekorasyon stili seçin. Her zaman karıştırıp ve eşleştirip örneklerine güvenebilir ve her seferinde yeni özel ve harika kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

Modern Dekorasyon Stili

Modern tarzdan başlayarak, yeni yaşam ve yaşama biçimlerine uygun olarak, her zaman sürekli mutasyon ve evrim içinde olan çeşitli mobilya stillerinin neler olduğunu görelim. Modern ve çağdaş bir ev döşemek, şekillerin özüne çok dikkat etmek anlamına gelir, hacimler kompakttır, çizgiler temizdir. Modern bir tarzda döşemek için kullanılan malzemeler basit, genellikle parlak ve cilalıdır. Ancak eko-sürdürülebilir mobilyaları sevenler tarafından seçilen doğal ekolojik malzemelerde eksiklik yoktur.

Klasik Dekorasyon Stili

Klasik mobilya tarzı, modern ve antika mobilyaların bir arada bulunabileceği, sade renklerle ve çoğu zaman zarif şekillerle ve en küçük ayrıntılara dikkat edilerek birleştirilen, düzenli ve uyumlu, lüks bir tarzdır. Zeminler genellikle mermer veya parke gibi doğal taşlardan yapılır. Mobilyalar mükemmel bir işçiliğe sahiptir ve döşeme kumaşları genellikle tek renkli bir versiyonda seçilir.

Retro Dekorasyon Stili

Evinizi eski püskü şık bir tarzda döşemek istiyorsanız, öncelikle ne tarz bir tarz olduğunu netleştirmemiz gerekiyor. Sadece kullanılmış mobilyalardan çok, antika görünümünü geliştirmek için geri dönüştürülmüş ve işlenmiş mobilyalarla karşı karşıyayız. Yepyeni mobilyalar bile ancak yıpranmış gibi görünse de bu tarz mobilyaların olmazsa olmazıdır. Her şey çiçekli kumaşlar ve çizgili duvarlarla zenginleştirilmiştir.

Provence Dekorasyon Stili

Evinizi Provence tarzında döşemek, iç mekana zarafet katmanızı sağlar. Buna karşılık, Provençal klasik ve modern olarak ayrılmıştır. Ferforje ve ham ahşap mobilyalar, kirli beyaz veya pastel yumuşak mobilya renkleri, kavisli ve yumuşak hatlar ev dekorasyon stili için tercih ediliyor.

Yanıtla