Pano Aksesuarları

Üzerinde çeşitli bilgilerin yer aldığı açıklama ya da çeşitli kağıtların tutturulduğu levha, başka bir tanımı da elektrik ile çalışan aletlerin kontrol ve komuta düğmelerine, ekran, sinyal lambası gibi parçaların bir arada bulunduğu yerdir. Elektrik panosu ise elektriğin bir binada bulunan sistemlere dağıtımında ve iletimin de kullanılan şalt malzemeleri ve kablolar gibi parçaların bir arada bulunduğu kabindir. Tek veya çok katlı binalar da küçük elektrik sayacı, aktif elektrik sayacı, elektrik baraları, kondansatörler, ölçü aletleri, regler, kesici şalterler, sinyal lambası, sil trafosu yer almaktadır.

Pano aksesuarları

Pano aksesuarları çok çeşitlilik gösterebilmektedir. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda menteşeler ve kilitler yer almaktadır. Aslında hem müşteri memnuniyeti açısından hem de ürünün kullanılabilirliği doğrultusunda önem arz etmektedirler.

Menteşe Modelleri

Menteşe modelleri arasında; pano kapak menteşesi, kenar menteşe, yaprak menteşe, gizli menteşe, geçme menteşe gibi çeşitleri bulunmaktadır ve bu parçaların görevleri panoların açılıp kapanan bölümlerine entegre ederek kullanılabilmektedir.

Kilit Modelleri

Kilitlerde pano aksesuarları arasında yine menteşeler de olduğu gibi çok büyük bir öneme sahiptirler. Kilit modelleri arasında; asma kilitler, pano kilitler, silindir kelebek kilitler, silindir mandallı kilitler, kollu pano kilitleri yer almaktadır.

Pano aksesuarları sayesinde kullanılan panolar çok daha verimli hale gelecektir. Pano aksesuarlarının fiyatları belirlenirken seçilen ürünün modeli, işlevi ve teknik özellikleri çok büyük önem göstermektedir. Panolar arasında IT network ve sunucu kabinleri, otomasyon kumanda panoları, duvar tipi elektrik panoları, dikili tip elektrik panoları, makine sac aksamı ve kaporta ile birlikte sayaç panoları da örnek olarak gösterilebilmektedir. Tüm bu çeşitli modeller ile birlikte  kullanabilecek pano aksesuarları uzun ömürlü olarak kullanılabilecek aksesuarlar arasındadır.

Panolar yelpazesi, küresel kullanılabilirliği ve yerel pazar gereksinimleri de olmak üzere Dünya çapındaki müşterilerin çeşitli gereksinimlerine cevap verebilir. Müstakil evlerden çoklu konutlara, ticari binalara, altyapılara ve endüstriyel uygulamalara kadar birçok alanda uygun basit, hızlı ve esnek çözümler sunarak panoların kullanımını da kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca elektrik panoları da elektriğin dağıtılması  tek bir merkezden depolama işleminin gerçekleştirilebilmesi ve güvenilir bir şekilde tüm işlemlerin akışının sağlanabilmesi için önem arz etmektedir. Elektrik panolarının işlevsel özelliklerini sergileyebilmesi ve alanlarda ki  ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli şekillerde çözüm üretebilmesi için ise pano aksesuarlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Elektrik Pano Aksesuarlarından Bazıları;

Klemensler, dağıtıcı üniteler, kablo kanalları, otomat baraları, pano prizleri, rakorlar, emtia ürünler örnek olarak verilebilmektedir. Ayrıca pano içi aksesuarları da yer almaktadır. Kablolar için işaretleme etiket yatağı, kc tip kablo etiketi, kablo bağı tutucuları, kablo bağı etiket taşıyıcı, pano etiketi örnek olarak verilebilir.

Elektrik panosu fiyatları projelere göre yapılmakta olup, proje çizimleri genellikle ücretsiz olarak yapılmaktadır. Pano ölçüleri müşterilerin istekleri doğrultusun da yapılmaktadır. O yüzdendir ki pano aksesuarları işin yapımı sırasında önemli bir ere sahip olacaktır. Kullanılacak aksesuarların kalitesi, işlevselliği, müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmesi önemlidir.

Pano aksesuarları internet ortamında, çeşitli dükkanlarda satılmaktadır. Fiyatları ürünün kalitesine, kullanılan malzemelerin çeşidine ve sayısına göre de değişmektedir.

Pano aksesuarları Bakımı Neden Önemlidir?

– İşçi sağlığı ve iş güvenliği açısından,
– Kullanılan parçaların ömrünü uzatabilir,
– Ekipmanın güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar,
– Meydana gelebilecek arızlar en alt düzeye indirilebilir,
– Meydana gelecek zaman ve üretim kayıpları en aza indirgenebilir.
Not: Yapılan bakımlarda kullanılacak ürünlerin TSE belgeli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Pano aksesuarları düzenli olarak temizlenmeli ve gevşeyen herhangi bir vida var ise mutlaka sıkılmalı ve bu sayede istenmeyen olayların meydana gelmesi engellenebilir.

Ürünler için https://www.ponismetal.com.tr/pano-aksesuarlari tıklayın.

Yanıtla